Celodenní vstupné na nové koupaliště Kníže bude 70 korun pro dospělého a 50 korun pro děti od 7 do 15 let, studenty a důchodce. Kdo přijde pouze na odpoledne od 14 hodin, zaplatí 40 (dospělí) a 30 korun (dítě). Zdarma mají vstup děti do 6 let a držitelé průkazu ZTP/P. Půjde-li rodina, platí rodiče plnou sazbu, jedno dítě je osvobozeno, další už platí. Otevřeno má být od 14. května, do té doby jsou plánovány ještě úpravy prostor a vyřešení reklamovaných závad. Závěr sezóny je plánován na 11. září. Během prázdnin bude otevřeno od 10 do 20 hodin, mimo sezonu (květen, červen, září) pak od 14 do 19 hodin, o víkendech a svátcích od 10 do 19 hodin. „Pokud bude pěkné počasí, dojde k rozšíření provozu,“ říká starosta Martin Puš s tím, že letošní rok bude zkušební, a po vyhodnocení finanční náročnosti provozu a návštěvnosti, což je odvislé od počtu koupacích dnů s teplotou okolo 30 stupňů Celsia, může dojít k úpravám ceníku či otevíracích časů.

Radnice chce podpořit stálé návštěvníky prostřednictvím elektronické dobíjecí permanentky zajišťující slevu 30 procent. Tu bude možné využít pro venkovní koupaliště, aquacentrum a v budoucnu i na zimní stadion. Největší nákladovou položkou budou mzdové prostředky. „Pokud bude maximální kapacita naplněna, musíme zajistit určitý počet plavčíků a personálu. Pokud nebude přát počasí, nebudeme tam držet pět plavčíků, ale více budeme vědět až po sezoně,“ říká tajemník městského úřadu Peter Bareš.

Na koupališti bude možné pronajmout si víceúčelové hřiště (150 korun za hodinu), plážový kurt (100 Kč), hřiště na petanque (50 Kč), lodičku (70 korun). Zdarma budou k dispozici lehátka, slunečníky, míče či koule a úložné schránky (vratná záloha bude 200 korun).

Iva Prýmková