Propagace regionu pak o dva dny déle pokračovala na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu ITF Slovakiatour Bratislava.

Tisková konference pod názvem „Český ráj – nechte se unést…" se uskutečnila na českém velvyslanectví v Bratislavě. Na její organizaci se podílelo Sdružení Český ráj ve spolupráci s ČCCR – CzechTourism, zahraničním zastoupením v Bratislavě. V rámci konference bylo představeno kulturní a přírodní dědictví Českého ráje, nabídka služeb cestovního ruchu v oblasti aktivní dovolené, nabídky pro rodiny s dětmi.

Výběr středověkých programů
Novináře a zástupce cestovních kanceláří zaujala nabídka tzv. „středověkých programů" na hradech a zámcích a mimořádné letní nabídky, které se připravují na turistickou sezonu 2013 v jednotlivých městech a turistických atraktivitách.

Na tiskové konferenci svou turistickou nabídku představili Mgr. L. Spálenecká (NPÚ Liberec) a Ing. M. Bauer (SUNDISK s.r.o.). Proběhla také ochutnávka regionálních specialit, jako jsou mošty z Lažan, tradičních Kruchovek z Pekárny Mikula, Svijanského piva, uzenin Lomničan či sýrů z farmy Tompeli.

Slovakiatour
Ve dnech 24. – 27. ledna pokračovala propagace regionu na největším veletrhu cestovního ruchu na Slovensku – ITF Slovakiatour Bratislava. Český ráj našli návštěvníci veletrhu na stánku České republiky. Největší množství dotazů směřovalo na možnosti pěší a cykloturistiky, dále pak na ubytování, nabídku pro rodiny s dětmi a letos také na významné kulturní akce. Veletrh navštívilo 72 913 milovníků cestování a dobrého jídla.

Turisté do Česka
„Počet turistů, kteří přijíždějí na dovolenou do České republiky, se v posledních letech zvyšuje. Dle celostátních statistik za první pololetí 2012 v počtu přenocovaných zahraničních návštěvníků se řadí Slovensko na páté místo. Bohužel v Českém ráji jsme v hlavní turistické sezoně 2012 zaznamenali pokles slovenských návštěvníků v turistických informačních centrech. Proto jsme se v letošním roce zaměřili v propagaci na Slovensku, a to především v Bratislavě.

Skutečnost, že se k nám dostanou turisté autem z Bratislavy po dálnici již za čtyři hodiny, hraje spolu s atraktivní turistickou nabídkou v náš prospěch," uvedla manažerka Sdružení Český ráj Pavla Bičíková.

Tisková konference a účast na veletrhu ITF Slovakiatour Bratislava jsou součástí realizace projektu „Marketingové a koordinační aktivity v Českém ráji. Projekt je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.  SČR