Ano, v tomto období uklízíme zahrádky, čistíme svá obydlí a někteří lidé mají pocit, že pokud neprojdou detoxikační kůrou, tak jsou OUT?. Já osobně nepatřím k vyznavačům různých „detoxikací" a „očistných kůr". Zastávám názor, že pokud se stravujeme po celý rok správně, tělo žádné „razantní" čištění nepotřebuje.

Naši předci však dodržovali období „maso-půstu" a s tímto přístupem souhlasím. Odlehčená strava v druhé polovině zimy má jistě svůj význam. S přicházejícím jarem bych k tomu zařadila pitnou kůru z nálevu z mladých kopřiv, který je pro naše tělo velmi prospěšný. KOPŘIVA DVOUDOMÁ je námi stále opomíjena a neprávem zatracována. Má nejen významné léčivé účinky, ale je pro nás zdrojem cenných živin. Například obsah proteinů (bílkovin) v kopřivě převyšuje téměř dvakrát obsah proteinů v sójových bobech. Obsahuje také velké množství minerálů Ca, Mg, K, P, Fe; z vitaminů: C, B, karoten; chlorofyl, třísloviny a ostatní fytochemikálie.

Listy kopřivy se připravují na způsob špenátu. Přidáváme ji do bramboráků, omelet, těstovin, závinů a nádivek (tip – přidejte kopřivu do velikonoční nádivky). Kopřiva se dá smíchat se strouhaným sýrem na pizzu a nasekaná na drobno zpestří i jakoukoliv pomazánku. Vynikající je i polévka z kopřiv. Hlídejte tedy na svých zahrádkách tento úporný plevel a než ho zlikvidujete i s kořínky zužitkujte mladé zelené výhonky. Přeji všem čtenářům krásné Velikonoce.
Dotazy posílejte na pozdravzdravi@seznam.cz