V březnu by měla začít instalace nových strojů, na jaře by se v hale měla rozběhnout výroba. Podnik současně plánuje výrazný růst výroby a přijal nové zaměstnance.

Mileta očekává na příští rok zvýšení obratu na více než 600 milionů korun. Nosnou výrobou Milety, jejímž vlastníkem je indická firma Alok, jsou košiloviny a dále damašky a batisty. Přes 90 procent produkce firma vyváží. „Poptávka jde nahoru u všech komodit, které vyrábíme," řekl generální ředitel Milety Otakar Petráček. Vedle obnovy továrny po požáru, který způsobil škody za 200 milionů korun, se textilka pustila i do investice do nových stavů v tkalcovně. Kapacita podniku se tím zvýší o 30 procent. Pracovní místa podnik po požáru zachoval pro všech 360 zaměstnanců a díky růstu zakázek přijal dalších asi 30 lidí. Nyní Mileta zaměstnává kolem 390 lidí.

Požár, jehož příčinou byla závada zářivky, zničil polovinu tovární haly o rozměrech 70 x 200 metrů a způsobil škodu za 250 milionů korun. Část haly s tkalcovnou, která je srdcem podniku, se hasičům před plameny podařilo uchránit. Požár byl největším v roce 2012 v celém kraji. Výrobu Mileta po požáru rychle obnovila.

Přípravu výroby si zajistila u jiných firem a do loňského jara se dostala na plnou kapacitu. Část nových strojů Mileta pořídila již loni a spustila je v zachovalé části továrny. Pro případ požáru byl podnik pojištěný. V březnu pak v Miletě hořelo znovu, když se vzňaly sutiny při demoličních pracích. 

Ke článku jsou připojeny starší snímky z provozu Milety.