Obrat firmy klesl o tři procenta na 306 milionů korun. Výsledky ovlivnily drahé suroviny a energie a naopak nízké ceny za pečivo. Vyplývá to z výroční zprávy podniku.

„Nadále pokračoval neúměrný tlak na snižování dodavatelských cen pekařských výrobků, což s růstem cen surovin a energií mělo za následek v roce 2012 záporný hospodářský výsledek," uvádí zpráva. Pekárna loni upekla 9853 tun pekařských a cukrářských výrobků, což je téměř stejný objem jako předloni. Společnosti v posledních letech klesají tržby za prodej pečiva, loni se do snížení tržeb promítlo uzavření dvou prodejen. Podnik loni zaměstnával 327 lidí, průměrně si vydělali 17 945 korun. Mzdy pracovníkům meziročně vzrostly o 3,6 procenta.

Firma vznikla v roce 1991 a má výrobny v Hořicích na Jičínsku, Hrušové, Vysokém Mýtě a Lanškrouně na Orlickoústecku a Svitavách a Moravské Třebové na Svitavsku. Provozuje deset prodejen. Zboží dodává téměř 1900 odběratelům.

V pekárně v Hrušové firma loni vyměnila technologii na mísení chleba. Letos se podnik například zaměřuje na větší odbyt mraženého pečiva. V minulých letech pekárna investovala desítky milionů korun do přístavby v Hrušové a stanice na zemní plyn. Postupně pořizuje víc vozů na CNG, aby snížila náklady na provoz automobilů.