Podnik propouští zaměstnance a loni na dobu neurčitou odstavil rafinérskou výrobu. Letos prý odstaví další dva provozy. Informoval o tom  Mikuláš Duda, mluvčí holdingu Unipetrol, který podnik vlastní.
„Společnost vykázala v uplynulých letech ztrátu. Situace v rámci makroprostředí není příznivá, společnost proto musí přijmout restrukturalizační kroky," řekl Duda.
Počet zaměstnanců Parama se rok od roku snižuje. Ještě v roce 2008 podnik zaměstnával kolem 750 lidí, nyní v závodech v Kolíně a Pardubicích pracuje zhruba 500 zaměstnanců. Podle odborového předáka Milana Skrypa loni vedení propustilo 60 lidí a stovka pracovníků má odejít letos.

„Nikdo z lidí neví, koho výpověď potká. Zatím odcházejí jen dělnické profese. Nejhorší je, že výpověď dostali i lidé, kteří v Paramu pracují 35 až 45 let a jsou před důchodem," uvedl Milan Skryp.
Podle odboráře pátým rokem zaměstnanci nedostali přidáno. Odbory musely akceptovat, že se podniku nedaří. Dělníci na provoze dostávají asi 19 000 korun hrubého a průměrná mzda v celé firmě je kolem 24 tisíc…

„Pokračujeme ve snaze najít pro Paramo silného partnera z olejářské oblasti. V současnosti se uskutečňují nějaká jednání," řekl Duda.
O dlouhodobém odstavení rafinérské části rozhodla skupina Unipetrol loni v červenci. Vedla ji k tomu nízká kapacita rafinérie, podnik nezpracoval ani jeden milion tun ropy ročně.
Letos se v Paramu zastaví další dva provozy (propanové odasfaltování a mísírna olejů). „Budeme dále využívat mísírnu olejů v Kolíně. Paramo se zaměřuje na výrobu procesních olejů a v omezené míře také asfaltů a asfaltových výrobků. Společnost poskytuje rovněž skladovací a distribuční služby v oblasti paliv," řekl Duda.