Od čtvrtka 1. listopadu zřejmě celý měsíc bude doprava na hlavní komunikaci (I/16) protínající město řízena semaforem. Důvodem je výstavba kruhové křižovatky u budoucího marketu Lidl před železničním viaduktem a budování chodníku směrem od Stránských k prodejně RK Bike.


„Stavbu zkomplikuje budování opěrné zídky u plánovaného chodníku. Jednání o náhradních trasách bylo velice složité, možností bylo směrování dopravy na Lomnici nebo Lázně Bělohrad, nevyřešen však zůstal směr od Hradce Králové. Nakonec se investor dohodl s Ředitelstvím silnic a dálnic na světelném řízení provozu,“ říká ke komplikované dopravě v Nové Pace starosta Josef Cogan.

Zdržení

Řidiči musí každopádně při průjezdu městem počítat s časovým skluzem. Místní mohou využívat při jízdě do centra cestu kolem kapličky (ulice V Aleji) a hasičské zbrojnice. Úsek z Dukelského náměstí na Masarykovo (ulice Na Tržišti) totiž zůstane do poloviny listopadu uzavřen, poté mohou projíždět tímto směrem. Silnice k Dukelskému náměstí je ovšem po budování kanalizace nezpevněná a nerovná, nový povrch získá až na jaře. Šéf městské policie Petr Jerie uvedl, že s vedoucím obvodního oddělení policie již diskutovali o řízení dopravy.

„Uvidíme, jaká bude situace, určitě se komplikacím v dopravě budeme věnovat, zejména v pátky a o víkendech, aby lidé z centra plynule vyjeli na 1/16. Všechno bude záviset na disciplinovanosti řidičů,“ upozorňuje. Problém budou mít i chodci. Nádražní ulice je částečně zrušena, průchod kolem stavby marketu Lidl je zakázán a tak nezbývá než využít ulici V aleji.