Majitel rekreačního střediska Sklář BKTour H.K., které bylo Jabloneckými sklárnami postaveno před šedesáti lety, pokračuje v tradici rodinných pobytů. Areál byl po léta zaměřen především na dětské tábory. Tradiční byla německá klientela, za sezonu se zde vystřídalo až patnáct turnusů, nyní už přijede jenom jeden. Sezona zde začíná na jaře školními výlety a sportovním soustředěním.
V areálu je k dispozici 75 chatek po čtyřech lůžkách, kantýna, kiosek a možnost celodenního stravování. Jedna osoba s polopenzí zaplatí za týden 1600 korun, za celodenní stravování o tři sta korun více. „Snažíme se, aby služby byly odpovídající, klienti spokojení a aby se k nám hlavně vraceli, což se také v mnoha případech děje,“ sdělil správce Jindřich Vedral.

Kvalitní koupaliště

Přírodní koupaliště 100 x 60 metrů, rozdělené pro plavce a neplavce, si nejvíce pochvalují maminky s malými dětmi. Na bezpečnost a zdraví všech návštěvníků dohlíží plavčík se zdravotní sestrou. Achillovou patou převážné většiny koupališť je v dnešní době kvalita vody. Místní systém je vybaven tryskovou filtrací, nečistotu na hladině likviduje mobilní zařízení. I změna místa odběru přispěla k lepší kvalitě vody. Přesto nedokáží provoz na koupališti udržet až do konce sezony, většinou druhá polovina srpna je dobou, kdy náklady na udržení kvality vody jsou už neúměrně vysoké.

Návraty

„Do Ostružna jsem se vrátila po dvaceti letech, je zde klid, pohoda, dobře tady vaří, prostě balzám na nervy, můžeme sem vzít i pejska,“ uvedla Marie Jambrychová. Manželé Fikrtovi jsou zde i s vnoučaty. Plánují opékání buřtů, vycházky po okolí, míčové hry, ale hlavně se budou věnovat odpočinku a relaxaci. „Tento areál našim požadavkům skutečně vyhovuje, místo dovolené vybíráme i podle dobré kuchyně, aby manželka nemusela vařit,“ chválí Vladimír Fikrt z Litvínova.