„Podmínky se zhoršují. Kvalita sněhu klesá. Je tu přes jeden stupeň a zataženo. V areálu lyžuje asi 2000 lidí, což je na tuhle dobu málo," řekl Zdeněk Spilka z areálu Špindlerův Mlýn.

Návštěvnost areálů není velká také proto, že lyžaři obvykle přijíždějí ve větším počtu až po vánočních svátcích. Provozovatelé areálů čekají na ochlazení, aby mohli začít zasněžovat. „Věříme že od pátku, od soboty se bude ochlazovat, od 800 metrů by mělo sněžit. Jak to půjde, spustíme sněžná děla," řekl Petr Hynek ze společnosti Megaplus Janské Lázně.

V Janských Lázních dnes lyžovalo okolo 3000 lidí, což je podprůměrná návštěvnost. Na svazích lyžařských center na východě Čech je teď okolo 30 až 50 centimetrů sněhu a všechny sjezdovky nejsou v areálech v provozu.

„V noci máme okolo nuly a sníh přituhne. Protože je méně návštěvníků, nestačí jej rozjezdit," řekl Radek Procházka ze Skiparku Červená Voda, který vlastní sjezdovky i v Čenkovicích na druhé straně kopce.

Na hřebenech Krkonoš leží asi 30 až 40 centimetrů sněhu. Kopce jsou pokryté nesouvisle kvůli značnému oteplení a větru, který sníh rozfoukal na závětrné strany. V Krkonoších platí první stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály.