„Trolejbusy jsme začali vyrábět kvůli rozšiřování sortimentu a také to byl požadavek ze strany zákazníka,“ sdělil Michal Kubasa z obchodního oddělení společnosti. První prototyp už prochází výrobou. Zhruba do dvou měsíců by měl projít schvalovacími zkouškami.
“První modely budou vyráběny pro zahraniční trh. Do dvanácti metrů dlouhého trolejbusu se vejde asi sto pasažérů. Hlavní výhodou je příznivější cena, než je u plně nízkopodlažních vozů,“ řekl. V Evropě vyrábí trolejbusy mimo jiné polská společnost Solaris nebo švýcarský Hess. Společnost SOR Libchavy loni vyrobila 410 autobusů, což je meziroční nárůst o více než 60 procent.

Obrat

Loňský obrat činil okolo 1,5 miliardy korun. Firma vyváží do 14 zemí světa. Loni pokryla zahraniční poptávka 50 procent výroby. Čtvrtinu produkce prodala společnost na Slovensko. Loni společnost se 430 zaměstnanci přišla s novinkou, která ušetří firmám platbu mýtného. Začala vyrábět autobusy Economic, které jsou lehčí než dvanáct tun, a mýtné se na ně nevztahuje. Tyto vozy jsou stejné konstrukce jako standardní autobusy. Objem zavazadlového prostoru je zachován, změnila se pouze obsaditelnost.
SOR Libchavy v roce 1991 založili bývalí zaměstnanci Karosy.