Při dlouhodobém namáhání našich očí prací či zábavou na počítači, tabletu nebo chytrém telefonu zatěžujeme nadměrně akomodaci, což je schopnost našich očí vidět ostře do blízka. Tato schopnost je v mládí téměř neomezená, ale s věkem slábne. Proto potřebujeme od určitého věku, cca. od čtyřiceti let brýle na čtení.

U lidí, kteří tráví většinu času u počítače se může za určitých okolností potřeba brýlí do blízka projevit i v dřívějším věku, než je běžné. Na tuto skutečnost reagovali všichni renomovaní výrobci brýlových čoček a vyvinuli pro tento okruh spotřebitelů speciální brýlové čočky.

Tyto čočky ulehčí akomodačnímu úsilí při práci s počítačem a zároveň, jsou-li tyto čočky používány ve spojení se speciální povrchovou úpravou, o které jsme se zmiňovali v minulé části, která filtruje a nepustí do očí část škodlivého modrého světla, jsou ideální ochranou našeho zraku.

A pokud si vyberete ty správné čočky, budete se v nich cítit sebejistě a pohodlně a dost možná se stanou vaší nedílnou součástí, která podtrhne vaši jedinečnost. Při výběru vám rádi pomůžeme, abyste byli spokojeni. Můžete se objednat telefonicky na tel. 603 920 691.   Anna Svobodová, Zcela jiná optika, Jičín