Dvě ocenění putovaly v minulých dnech také na Královédvorsko. Pyšnit novým certifikátem se může jak zámečnická firma Honc CZ, sídlící v Nových Lesích u Bílé Třemešné, tak František Kočí, drogista ze Dvora Králové.

„Beru to jako ocenění práce nejen mé, ale i celého kolektivu. Cením si toho, že naše drogerie funguje na stejném místě už od roku 1937 a já s kolegyní ji vedeme už od roku 1972," těší oceněného Františka Kočího.

„Jsme jeden z posledních obchodů, který zůstal na svém místě. Jinde jsou už dávno jiní pronajímatelé, dost často asijští kolegové. Všechno se tu změnilo, potraviny jsou jinde, přibyly supermarkety. I proto si tohoto ocenění od zákazníků cením," dodal František Kočí ze Dvora Králové. Ocenění Spokojený zákazník je udělováno na dobu dvou let. Vítěze vybírá komise, kterou stanovuje Sdružení českých spotřebitelů. Oceňován je především nadstandardní přístup k zákazníkovi z hlediska nabídnutých služeb a produktů.

„Mám velikou úctu ke každému, kdo dělá svou práci dobře. A proto jsem velmi rád, že mohu předat toto ocenění, které znamená, že si zákazníci vaší práce váží," řekl na předávání náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Otakar Ruml. „Jménem kraje vám chci poděkovat za vaši práci a přeji hodně spokojených zákazníků," dodal Ruml.

Podnikatelé na slavnostním oceňování po proslovu nejdříve představili obory své působnosti, poté jim bylo předáno ocenění.

„Je to spíše taková morální podpora. Snažil jsem se panu náměstkovi s panem Honcem nastínit i jiné problémy Královédvorska. Snažili jsme se lobovat za zdejší dopravní situaci. Já jsem se pak snažil nastínit také těžký boj nezávislých obchodníků proti řetězcům, to je totiž poměrně nerovný souboj," sdělil drogista Kočí.

Druhým oceněným se stalo královédvorské zámečnictví, které má provozovnu v Nových Lesích u Bílé Třemešné. I majitel firmy, která se specializuje na výrobky z oceli a železa v rodinných domech i průmyslových stavbách, si pochopitelně ocenění váží.

„Mám radost, že si na naší firmu takhle někdo vzpomněl. Nejdříve jsem tomu nechtěl příliš věřit, protože různé podobné věci podnikatelé řeší často a velkou váhu jsem tomu proto nepřikládal. Věřit jsem tomu vlastně začal až po telefonickém ověření na krajském úřadu. Opravdu z toho mám radost," řekl Tomáš Honc. „I samotné předávání bylo příjemné. Povídali jsme si s ostatními oceněnými o problémech v podnikání, což každému z nás určitě přineslo určitě zkušenosti," dodal.

Každá taková podpora prý potěší. „I když to možná lidé moc neznají, kdo po tom zapátrá, určitě ho takové ocenění zaujme. Je to dobrá reklama," těší Tomáše Honce.

Cena Spokojený zákazník kraje:

Agrodružstvo Lhota pod Libčany – za prodej čerstvého mléka v automatech.
Honc CZ s.r.o., poskytovatel zámečnických služeb v B. Třemešné.
Josef Hošek, za opravy obuvi v Hradci Králové.
Věra Houfová, lékařka v oblasti ambulantní chirurgie v Jaroměři.
František Kočí, prodejce drogis-tického zboží ve Dvoře Králové.
Marie Nepasická, z Hradce Králové za zpracování oděvů a šití na zakázku.
Lumír Rejmont, majitel řeznictví a uzenářství v Hořicích.
Petr Zákoutský, poskytovatel služeb při opravách, údržbě a servisu silničních vozidel.
ZDRAVÍČKO – zdravá výživa, maloobchod v Hradci Králové.
Zemědělské družstvo Podchlumí Dobrá Voda, za kysané Dobrovodské zelí.