Pecka je na špičce žebříčku nejlepších kempů dlouhodobě, vloni byl vyhlášen nejlepším kempem Královéhradeckého kraje, v celorepublikovém měřítku zaujal páté místo.

„Vítězství pro nás znamená především závazek vůči návštěvníkům," konstatoval lakonicky vedoucí provozu Jaroslav Hudec. Loňské horké léto přilákalo do areálu kolem třiceti tisíc lidí. Udržet v tomto náporu laťku nejvyšší kvality není jednoduché. „Pokud jsme měli nějaké problémy, bylo to s vodou – kvůli suchu bylo mnohem pomalejší dopouštění bazénu, a pokud by se měla podobná situace opakovat, nevím, jak bychom to řešili," přiblížil Hudec. Majitelem kempu a koupaliště je městečko Pecka. Dlouhodobě má areál pronajatý soukromý podnikatel, který pravidelně investuje do rozšíření služeb.

Další aktivity

Kromě ubytování, koupání a sportu zve kemp i na různé kulturní akce. V červnu se bude konat už tradiční motosraz, letos kromě kapel jako je Vaťák nebo Komunální odpad vystoupí překvapivě také ikona dětských písniček Jaroslav Uhlíř, lákadlem bude i letní Country festival s hvězdami jako je Věra Martinová nebo Honza Vyčítal.

Nejbližší akcí ale bude Mistrovství Pecky v běhu na historických lyžích, které se uskuteční v sobotu 30. ledna. A pokud by sníh nečekaně roztál, poběží závodníci s lyžemi přes rameno.