„Jsou lidé, kteří mají kapitál, jsou lidé, kteří mají nápad, ale nevědí  za kým jít, a tady se mohou setkat s řediteli pěti až šesti organizací, které to mají na starosti," řekl moderátor debaty René Příhoda.

Dodal, že na semináři mohli získat informace jak začínající podnikatelé, tak ti, kteří  chtějí, aby jejich firma dále rostla nebo expandovala do zahraničí.

Podnikatelé se mohli poradit například s pracovníky Technologického centra Královéhradeckého kraje nebo regionálního zastoupení Czechinvestu.

„Navíc se tady mohou osobně poznat. Je důležité, aby o sobě lidé věděli,"  podotkl René Příhoda.

Semináře se zúčastnil také europoslanec Tomáš Zdechovský, který mimo jiné pohovořil o mikrofinancování půjček pro drobné podnikatele, které existuje už ve dvaceti evropských státech. „V České republice tato možnost není, ale už se o ni začínáme zajímat," řekl europoslanec.  Podle něj jde o půjčky pro podnikatele, kteří mají nejvýš deset zaměstnanců. „Byli by schopni dosáhnout na půjčku za relativně dobrých podmínek – s úrokem  kolem tři procent," dodal Tomáš Zdechovský.

Semináře se nezúčastnili jen podnikatelé. „Velký zájem o debatu měli zástupci univerzitní sféry a přijelo také několik starostů," informoval René Příhoda.