V areálu Černá hora u Janských Lázní je od minulého týdne v provozu vlek Anděl v délce 500 metrů na vrcholu Černé hory. Na sjezdovce leží 40 až 50 centimetrů sněhu. „Od pátka již jede vlek Anděl v celé délce a budou otevřeny sjezdovky Anděl a horní úsek Černohorské v celkové délce 2,5 kilometru. O víkendu se k nim přidají vleky Sport 1 a Sport 2 na vrcholu Černé hory," řekl šéf SkiResortu Černá hora – Pec Petr Hynek. V Mladých Bukách u Trutnova sezona začalo pátečním večerním lyžováním.

Ve Špindlu od soboty

V největším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn začne sezona v sobotu. V provozu bude dolní hank na černé sjezdovce ve Svatém Petru a oba vleky v Horních Mísečkách, kam lyžaře vyveze medvědínská lanovka. Oficiální start sezony ve Špindlerově Mlýně je naplánován na 13. prosince.

V Peci pod Sněžkou bude od soboty v provozu sjezdovka Javor 2. V závěru příštího týdne, zřejmě 13. prosince, by se měla otevřít sjezdovka Hnědý vrch. Ve Velké Úpě by se sjezdovka Portášky mohla otevřít od 14. prosince. V Herlíkovicích u Vrchlabí plánují zahájení sezony na 13. prosince.

Deštné zasněžuje

V Deštném v Orlických horách leží na sjezdovkách asi 20 centimetrů sněhu. V pátek tamní vlekaři zahájili provoz na modré turistické sjezdovce a sedačkové lanovce. „Červená sjezdovka bude prozatím uzavřena, a to z důvodu intenzivního zasněžování. Chceme využít příznivých podmínek, abychom vytvořili co největší zásoby sněhu," uvedli vlekaři z Deštného.

V pátek sezonu zahájilo i středisko Říčky v Orlických horách. V provozu je čtyřsedačková lanovka, půjčovna lyží a další služby areálu. Lyžaři budou mít k dispozici červenou sjezdovku v celé délce 1,2 kilometru. V případě příznivého počasí by se mohla otevřít i modrá sjezdovka Loučky o délce 1,5 kilometru.

Také v Pardubickém kraji mohou milovníci lyžování o víkendu poprvé v této sezoně vyrazit na horské sjezdovky. Provoz zahajují zimní střediska v Dolní Moravě a Červené Vodě na Orlickoústecku.

„V sobotu bychom měli spustit první dvě sjezdovky a dva kotvové vleky. Počasí nám to zatím, jak věříme, umožní," uvedl Martin Palán, obchodní ředitel společnosti Sněžník, která areál v Dolní Moravě provozuje. Bude fungovat také bobová dráha.

V sobotu se rozjede také lanovka v Červené Vodě na Orlickoústecku.