„Výše nabídnuté ceny a jméno vítěze však zatím nebudou zveřejněny," řekl insolvenční správce David Jánošík. Lázně, které se specializovaly na léčbu pohybového ústrojí, jsou od července mimo provoz.

Vítězný uchazeč bude podle podmínek výběrového řízení o vítězství nyní vyrozuměn a začne mu běžet dvouměsíční lhůta na doplacení kupní ceny. Zájemci museli složit kauci pět milionů korun, která se vítězi započítá do úhrady ceny. Jediným hodnoticím kritériem tendru byla nabídnutá cena. Odhadní cena lázní je 110,6 milionu korun. Doporučená minimální cena pro výběrové řízení byla stanovena na 50 milionů korun.

Největší věřitel lázní podnikatel Jan Drahota však žádá u hradeckého krajského soudu zrušení výběrového řízení. V podáních soudu uvedl, že ekonomicky výhodnější by bylo zpeněžit lázně po částech. Nelíbí se mu také podmínky pro výběrové řízení, které prý neskýtají ochranu před možnými spekulanty a následnými průtahy v řízení. Soud konstatoval, že rozhodnutí o prodeji lázní byla loni na podzim učiněna v souladu s insolvenčním zákonem. Podle Jánošíka tendr pokračuje.

Celkem mají lázně asi 140 věřitelů, kteří žádají 64 milionů korun, z toho Drahota asi polovinu. Dalších 15 milionů korun žádají bývalí zaměstnanci.