Do garáží a kanceláří pod náměstíčkem totiž stejně jako v loňském roce zatéká. Tehdy rekonstrukci společnost zřejmě vyřešila nedostatečně.

„Dodavatel stavby chtěl problém i nyní řešit technicky méně náročnou cestou, s čímž nesouhlasíme. Chceme se problému definitivně zbavit, dokud je stavba ještě v záruce, a tak požadujeme generální opravu,“ uvedl Vladimír Derner, náměstek královéhradeckého hejtmana.

Jelikož je stavba ještě v záruce, nebudou opravy kraj stát ani korunu. Pětiletá záruka vzhledem k tomu, že projekt je od počátku plný problémů, v podstatě ještě nezačala běžet.

„Jedná se skutečně o pokračování reklamačního řízení z loňska,“ potvrdila Jana Nováková ze společnosti Skanska, která má stavbu na starosti. Největším zádrhelem při řešení reklamačních pohledávek jsou složitosti smluvních vztahů, kdy krajský úřad pořizuje nemovitost, jejímž majitelem je společnost Immorent, na leasing.

„Je to pro nás velké poučení pro příště, že tímto způsobem se veřejné investice prostě pořizovat nemůžou,“ řekl na závěr náměstek Vladimír Derner.