Zjistili jsme, že mezi uchazeči je i děkan hradecké fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany Roman Prymula, o němž se jako o možném budoucím řediteli hovoří.

„Ano, přihlášku jsem podal. Sice jsem chvíli váhal, ale jelikož jsem byl osloven řadou lidí, tak jsem se rozhodl, že ano,“ sdělil profesor Roman Prymula. Za svou výhodu považuje znalost prostředí, protože jako děkan fakulty vojenského zdravotnictví je s vedením hradecké fakultní nemocnice v blízkém kontaktu. Svoji šanci v klání o křeslo ředitele nemocnice vidí reálně. „Kdybych si myslel, že není šakce, tak bych do toho boje ani nechodil,“ tvrdí Roman Prymula.

Kolik uchazečů se do soutěže o křeslo ředitele fakultní nemocnice přihlásilo nechtěl mluvčí ministerstva zdravotnictví Vlastimil Sršeň sdělit. Tyto informace prý uveřejní až po vyhodnocení výběrového řízení, což předpokládá za „řádově několik týdnů“. Podle našeho dobře informovaného nejmenovaného zdroje se hovoří o tom, že nové jméno šéfa nemocnice bude známo do konce června. Teprve poté přijdou na řadu debaty o možném termínu jeho nástupu. „Já se tomu termínu samozřejmě přizpůsobím,“ řekl stávající ředitel Leoš Heger, který svůj úmysl odejít z funkce oznámil už vloni.

Opakovaně přitom prohlásil, že jako nejvhodnějšího možného kandidáta vidí právě děkana Romana Prymulu. „Je to velmi zkušený manažer a člověk, který má zkušenosti jak s medicínou, s nemocniční sférou, tak i se sférou akademickou,“ řekl Leoš Heger. Další Prymulovu výhodu vidí v jeho technokratičnosti a relativní politické neangažován, takže by měl šanci ve funkci setrvat dlouhodobě, bez ohledu na střídání vlád.

„Budoucí ředitel se však musí připravit na těžkou řeholi, protože problémů ve zdravotnictví a při vedení nemocnice je spousta,“ doplnil Heger.