Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Úředníků maji radnice na okrese dost

Jičínsko - Provedli jsme malou sondu do některých městských úřadů v našem okrese.

27.2.2008
SDÍLEJ:

Jičínská radnice.Foto: DENÍK/Radmila Šepsová

 

Sobotka

Jak je to s úředníky na Městském úřadě v Sobotce, nám sdělil starosta Stanislav Tlášek: „U nás problémy s nedostatkem lidí nemáme. Úředníků je plný počet. Lidé si nestěžují, naopak poukazují na to, že je nás tady dost. Jsem tu první volební období, takže nedokážu tuto skutečnost srovnat s předchozími roky. Ale myslím si, že v Sobotce byl městský úřad vždy na dobré úrovni.“

Kopidlno

Kopidlenský městský úřad má všechna pracovní místa obsazená, ani zde tedy nebojují s nedostatkem zaměstnanců. „V současné době máme třináct úředníků. Všechny agendy jsou zajištěny. Žádné výběrové řízení pro tuto chvíli vypsáno není. Se stížnostmi z řad občanů jsem se ještě nesetkala, své povinnosti zvládáme bez problémů. Fronty jsou někdy pouze na pokladně, kde se musí některé informace ověřovat, proto to může déle trvat,“ řekla nám ing. Lenka Kropáčková z Městského úřadu v Kopidlně.

Jičín

Na jičínském městském úřadě, kde pracuje okolo 170 úředníků, už menší problémy mají. Konkrétně na odboru sociální péče. Zde jsou největší překážkou předpoklady vzdělání, které by podle nových zákonů měl úředník vykonávající tuto funkci mít. Málokdo ze zájemců o místo tyto požadavky splňuje. Mgr. Eva Vogeltanzová uvedla: „Zrovna skončilo výběrové řízení na sociální odbor. Jsou zde dvě místa volná. Nikdo o ně zatím zájem neprojevil, takže se výběrové řízení bude vypisovat znovu.“


Dalším odborem, kde se objevily problémy je odbor územního plánování. Vedoucí tohoto oddělení by uvítal dalšího kolegu.Vše záleží na agendách a na změnách daných zákonem. „Samozřejmě někteří pracovníci odcházejí dobrovolně. Někdo končí z profesních, jiný zase z osobních důvodů. Nedávno odešli tři skvělí vedoucí, kteří tu udělali opravdu veliký kus práce. Říkají, že po deseti letech na jednom místě to chce změnu. Najdou se však i tací, kteří tvrdí, že nestíhají a že mají práce až nad hlavu. Při namátkových kontrolách a podle docházky pak ale zjistíte, že ne vždy tomu tak je.“


Počet stížností veřejnosti na práci úředníků v Jičíně je prakticky mizivý. Podobně je tomu i na ostatních místech okresu.

27.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Výsadba u MŠ Na Habru Hořice

Děti si u školky vysázely stromečky

Ilustrační foto

TIP LIGA: Devátým vítězem Pavel Fikar

Orientační běžci závodili za „babího léta“

Jičín - V sobotu se orientační běžci sešli u Kostelecké Lhoty (800 běžců) při třináctém závodě Východočeského žebříčku.

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

Jde to s Galerií plastik z kopce?

Hořice - Na budově hořické Galerii plastik se viditelně podepisuje zub času. Uvnitř však vane svěží vítr, který přinesla nová koncepce. 

Děti si upekly svůj chleba

Jičínsko - Děti z novopackého Biosu uctily úterní svátek chleba jeho výrobou. Ve Žďáru u Duczynnských si zkusily celý výrobní proces i s ochutnávkou. Chleba byl vždy symbolem šťastného života, zajištění existence rodiny, bezpečného vstupu do období, kdy příroda spí a jejích darů je poskrovnu. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení