Textil Invest Praha se zabývá akvizicí malých a středních podniků a jejich následnou restruktualizací. Za provozovnu Zálabí firma zaplatila více než 34,7 milionu korun. Podle České tiskové kanceláře by součástí dohody mělo být zachování zhruba 250 zaměstnanců po dobu dvou let a zachování původního výrobního programu.
Další provozovny zkrachovalé textilky jsou na prodej za minimálně 69,55 milionu korun. Textilka Tiba, která patří mezi největší české výrobce potištěných tkanin, i přes vyhlášení konkurzu nezastavila provoz a stále vyrábí a přijímá nové zakázky. V provozu pracuje přibližně 550 lidí.

Konkurz

Tiba se původně chtěla konkurzu vyhnout soudním vyrovnáním, o které požádala v červnu minulého roku. Při dvou následných hlasováních ale věřitelé soudní vyrovnání odmítli. Do vyrovnání se přihlásilo zhruba tisíc věřitelů, kteří požadovali více než 600 milionů korun.

Tiba není jedinou textilkou, která v poslední době zkrachovala. V březnu skončil v konkurzu také trutnovský Texlen. Konkurzní správce zveřejnil v červnu inzerát s nabídkou prodeje podniku, jehož součástí je převzetí asi 400 zaměstnanců.