Rybářství Chlumec nad Cidlinou nabízí kapry před OD na autobusovém nádraží. Kapra I. třídy (do 2,5 kg) pořídíte za 75 Kč za 1 kg, II. třídu (od 2,5 kg) koupíte za 85 Kč/kg. Pokud chcete rybu zbavit života, zaplatíte deset korun. Kuchání stojí 25 Kč, zbavení šupin 20 Kč, zbavení ploutví 15 Kč a uříznutí hlavy 5 Kč. Slevy a ostatní služby jsou dohodou. Mezi lysci i šupináči v kádích najdete i pětikilové jedince, takže výběr je opravdu bohatý.

V prodejně masa a uzenin na Lidickém náměstí letos nebudou nabízet ryby v kádích, ale od čtvrtka zahájí prodej půlek chlazených kaprů. Dovezeny budou ze sádek v Bartoušově. Zájemci si mohou koupit i hlavy a vnitřnosti, cena není zatím stanovena.

Restaurace U Piráta prodává ryby od úterý do pátku 23. prosince v průchodu. Kilo živého kapříka vás tu vyjde na 79 korun. Pořídit si můžete jen půlky (kilo za 149 korun), na požádání pracovníci rybu očistí, stáhnou nebo udělají filety. K dostání budou i hlavy, jikry a mlíčí.

Další možnost nákupu je na Valdštejnově náměstí, kde pořídíte od společnosti Kapr z Českého ráje rybu do 1,6 kg za 75 korun a od 1,6 kg za 82 korun. Vykuchání stojí 15 korun, škrábání 20 korun, uříznutí hlavy 5 korun, odploutvení 15 korun. Porcování vás vyjde na 25 korun, půlení na 20 korun a stahování na 40 korun.

V Nové Pace koupíte kilo kapra za 87 korun, prodává se od včerejška před místní rybárnou.