V Jičíně jsme navštívili několik obchodů, abychom zjistili, zda slevy začaly, do kdy potrvají a o kolik procent bude zboží zlevněné. Například obchodní řetězec Tesco slevy zahájil 26. prosince. Cena některé ho zboží klesla až o 75 procent. Slevy v Tescu se týkají především oblečení. O šedesát procent levněji lze pořídit hračky, s padesátiprocentní slevou pak zakoupíte zboží z oddělení domácí potřeby a malé bílé elektro, nebo vánoční dekorace, jejichž ceny klesly oproti původním až o 75 procent. Akce potrvá až do vyprodání zásob, což je asi do poloviny ledna.

V Hudy sportu půjdou ceny dolů až v polovině ledna. Zlevněný bude všechen sortiment nejprve o 20 procent, a pokud se neprodá, jeho cena bude snížena ještě dvakrát. V Batavii je levněji od 25. prosince: „Dvacet procent platí na všechno zboží a ještě je výprodej určených věcí, která dosahuje výše až 80 procent. Jak dlouho potrvá, záleží na vedení, ale myslím si, že zhruba do konce ledna,“ sdělila nám zaměstnankyně krámku.

Informace nám podala i prodavačka z Butiku Kure fashion: „Se zlevněním veškerého zboží jsme začali už od bronzové neděle. Za veškerý sortiment zaplatí zákazníci o 30 až 70 procent méně až do výprodeje. V obchodě Spodní prádlo Linea začnou slevy až po inventuře.

Ve Vespu byly slevy již před Vánocemi, ale po nich jsou ještě větší – až 50 procent na vybrané zboží. V obchodě www.musimtomit.cz naleznete zlevněné oblečení od včerejška o 30 procent až do vyprodání zásob. ⋌(pav)