„Na Vánoce si dáváme jen drobnosti a pak čekáme na slevy. Chci si koupit zimní boty a vybavení na lyže, tak uvidíme, jak pořídím,“ vysvětluje nám paní Marie. S manželem si spočítali, že díky povánočním výprodejům ušetří i několik tisíc.

Na Jičínsku asi nemůžeme očekávat nějaké bombastické slevy, už jen z toho důvodu, že zde není mnoho velkých obchodních řetězců, které si to mohou dovolit.

Tesco začalo s výprodejem již o vánočních svátcích, jejich billboardy hlásají slevu až 70% u různého zboží, ale především na textil.

Hračky koupíte levněji až o padesát procent. Výhodně nakupovat můžete až do Silvestra. Pokud se váš vánoční dárek blízkým nelíbil nebo se sešly dva stejné, v Tesku je můžete bez problémů vrátit. Podmínkou je účtenka a nepoškozený obal. Zpátky dostanete peníze a můžete si vybrat jinou věc.
Jičínské Planeo Elektro ještě dnes naposledy nabízí zakoupení zboží na splátky bez navýšení. Nevhodný vánoční dárek, který jste zde zakoupili, můžete vyměnit za zboží stejné hodnoty.

Supermarkety jako je Lidl či Penny Market se spíše soustřeďují na výhodné ceny pochutin na silvestrovské oslavy.

V Lidlu pořídíte veku za deset korun a sekt od 54,90. V Penny Marketu zlevnili vodku Božkov na 84,90 a Sedlčanský Hermelín na 14,90 Kč.
 Sportovní obchody nehlásí ani tak povánoční výprodeje jako sezónní. Je vlastně jedno, jak se nazývají, důležité je, že v nich můžete nakoupit zimnní výbavu za přijatelné ceny.

 Sportissimo v Jičíně nabízí helmy na lyže či snowboard za tisícovku. Boty na běžky koupíte v průměru za 1500 korun.

 V mnohých obchodech budete mít štěstí i při vrácení nevhodných dárků. Někde vám vyplatí finanční hotovost, v oděvech u Valdické brány nám přislíbili výměnu kus za kus.

 Uspěli jsme například i v obchodě se sportovním oblečením na Valdštejnově náměstí, kde nám umožní výměnu trička. Kompletní servis ale nabízí i sousední prodejna hodin. I tady můžete vyměnit vánoční dárek, pokud ovšem doložíte patřičný paragon.⋌ (ter, kov)