Právě pro ně totiž v místním K–klubu vzniklo Regionální a informační centrum mládeže, které vede Zuzana Hofmanová: „S centrem se mohli zájemci setkat už dříve v počítačové formě, teď to ještě trochu oživíme. Mladí se tak mohou dozvědět, co se tu děje a jak trávit volný čas,“ vysvětlila.

Podle ní bude centrum fungovat i jako sociální pomoc, školáci, studenti i další se zde mohou setkat se svými vrstevníky a pomoci třeba s výrobou dárků. „Plánujeme vyrobit dárky pro děti z Madagaskaru a ony je zase vytvoří pro nás,“ řekla Hofmanová s tím, že připojit se může kdokoliv.

Veškeré chystané akce, informace z okresu a další naleznete na stránkách www.kackojicin.cz v nabídce centra. Učitelé na různých školách si chválí informace už dnes. Nemají totiž dostatek času sami hledat a pátrat, a navíc si mohou vše vytisknout a poskytnout dětem.

Začátek aktivní činnosti Regionálního a informačního centra mládeže odstartuje právě dnes. Od 17.30 je možné v prostorách K–klubu přijít na promítání dokumentu Barmská VJ, který přibližuje těžký život a složitou situaci v Barmě. V plánu centra jsou i různé výlety, výstava fotografií a další promítání zaměřené na jiné kultury.