Mezi vyhledávané státy v průběhu zimních měsíců jsou bezpochyby Thajsko, Egypt, Malajsie, Kuba, Seychely, Maledivy, Mexiko, Keňa nebo Spojené arabské emiráty.

 Čtenářka Hana z Jičína, která navštěvuje exotické země pouze v zimě, se s námi podělila o podrobnosti: „Mám ráda léto, které je spojené se sluníčkem, a proto každý rok cestuji alespoň na deset dní zhruba na přelomu měsíců ledna a února za teplem. Další věcí je samozřejmě cena. Cestování vás bude stát daleko méně než v hlavní sezóně, a to i když se budete chtít ubytovat ve čtyřhvězdičkovém hotelu. Jezdím se svojí kamarádkou, která má díky své živnosti cestování levnější, a hlavně si za těch pár dní vždycky odpočinu a alespoň mě na chvíli přejdou zimní pochmurné nálady. ”

 V Jičíně naleznete několik cestovních kanceláří a každá z nich nabízí zájezdy za exotikou. Záleží jen na vás, jaké místo si zvolíte.
 Pokud se i vy nyní rozhodujete, kam s rodinou či kamarády vyrazit, máme pro vás několik tipů.

 Za dovolenou v Tunisku na osm dní, letenku a ubytování s polopenzí ve tříhvězdičkovém hotelu zaplatíte od sedmi tisíc korun výš.
Egypt vás vyjde o dva tisíce dráž než Tunisko, a to opět na osm dní s polopenzí ve tříhvězdičkovém hotelu.

 Jestli byste rádi navštívili Thajsko, dvanáct dní ve tříhvězdičkovém hotelu pouze se snídaní vás bude stát od 23 tisíc korun výše.
V této zemi je obzvláště levné jídlo, takže i když budete obědvat a večeřet mimo hotelový komplex, zaplatíte pakatel.

Která země mimo Evropu fascinuje vás?