Připravena je také celá řada atraktivních programů a tipů pro trávení času v regionu pod Troskami.

Český ráj dětem a Sezónní turistické noviny

Sezóna bude již tradičně zahájena akcí Český ráj dětem, která se opět uskuteční v přírodním areálu Šťastná země v Radvánovicích u Turnova. Termín konání je 24. dubna. Součástí programu je podobně jako v roce 2009 pochod se startem v Rovensku pod Troskami, na jehož trase na děti čekají pohádkové postavy ze hry Za pověstmi Českého ráje.

U příležitosti zahájení sezóny budou také vydány Sezónní turistické noviny, které přinesou nejdůležitější informace o dění v regionu, otvírací doby památek, přehled kulturních akcí, jízdní řády letních turistických autobusů a řadu dalších praktických informací. Noviny budou v prodeji na informačních centrech Českého ráje za 20 Kč.

Město Jičín ve spolupráci s KČT zahájilo turistickou sezónu na Jičínsku v sobotu 27. března 44. ročníkem turistického pochodu Putování za Rumcajsem.

Infomapa

Užitečným pomocníkem, který návštěvníkům regionu usnadní základní orientaci v nabídce regionu je propagačně-informační Infomapa Český ráj, která byla vydána v česko-anglické, česko-německé a česko-polské jazykové mutaci. Zájemci v ní najdou vedle sítě cykloturistických a pěších tras také základní přehled turistických cílů, zajímavostí a služeb v regionu, kontakty na informační centra nebo seznam výletních míst k pohádkové hře Za pověstmi Českého ráje. Mapa je k dispozici zdarma v informačních centrech v regionu.

Prázdninová nabídka 2010

Prázdninová nabídka 2010 navazuje na loňský úspěšný program, který zaujal stovky návštěvníků. Nabídka bude opět zahrnovat mimořádné letní akce, určené výhradně pro prázdninové dny. Stejně jako v předchozím roce by půjde o soubor nevšedních turistických nabídek programů a zvýhodněných balíčků služeb, které turisté, návštěvníci regionu, ale i místní občané mohou využít v určitý den v týdnu během července a srpna.

Bude se jednat např. o prohlídky poznávacího okruhu Trávníky v Železném Brodě s kostýmovaným průvodcem, prohlídky Valdštejnské lodžie s průvodcem, prohlídky památek Jičína s kostýmovaným průvodcem, Magický Turnov, prohlídky turnovských kostelů s kostýmovaným průvodcem, řemeslné pátky na Semilsku, pohádkové neděle v zámeckém parku v Dětenicích, středověké soboty na hradě (Hrad a zámek Staré Hrady) a další. Nabídka bude prezentována formou plakátů na vývěsních plochách a prostřednictvím letáčků. ⋌ Sdružení Český ráj