VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O změnách v jičínském sběrném dvoře Technických služeb

JIČÍN - K ne ojedinělým dotazům čtenářů poskytujeme informaci Technických služeb Jičín.

31.8.2007
SDÍLEJ:

Kanálový plnoautomatický lis na zpracování papíru a plastů HSM VK 5012, připravený k instalaci v hale.Foto: DENÍK/Alena Kaňková

Záměrem Technických služeb (TS) bylo využít stávající plochy a průmyslový objekt, které ztratily původní využití, a v souladu s požadavky plánu odpadového hospodářství (POH) města Jičína rozšířit zařízení ke sběru a výkupu a poskytnout tak služby veřejnosti i drobným podnikatelům. Jedná se o provozování zařízení k využívání, sběru, skladování a výkupu odpadů kategorie ostatní a nebezpečné. Nový sběrný dvůr je umístěn na pozemku bývalých plynáren. Tento pozemek těsně sousedí se stávajícím sběrným dvorem, kde je umístěna lisovací linka na papír a na plasty. K této lisovací lince jsou sváženy odpady ze separačních kontejnerů na papír a plasty. Zde jsou též boxy pro sklo a výkupna papíru, barevných kovů a železa. Propojením obou objektů vznikne komplexní středisko pro nakládání s odpady.
Důvodem k umístění záměru v předmětné lokalitě je zejména existence stávající sběrny papíru a plastů, dále vhodných průmyslových objektů, napojení na veřejnou komunikaci, dobrá dosažitelnost z města Jičína, napojení na inženýrské sítě a využitelnost místních pracovních sil. Pozemek je v průmyslové zóně a neovlivní životní prostředí.

Sběrný dvůr

Objekt sběrného dvora je umístěn do bývalého objektu plynáren vedle stávajícího objektu sběrného dvora v Konecchlumského ulici. Manipulační plochy jsou zpevněny živicí a betonovými panely. Vjezd do areálu je střeženou bránou z ulice z obou směrů, vjezd je viditelně označen informační tabulí. Celý objekt areálu je po obvodu oplocen ocelovým pletivem. Součástí areálu je technické zázemí ve dvou budovách (sprchy, WC, šatny). Objekt je osvětlen.
Zařízení zaujímá 12 952 m², tvoří jej dvě vzájemně propojené manipulační plochy, hala s lisem na papír a plasty s technickým zázemím, objekt s garážemi, sklady nebezpečných odpadů a hořlavých kapalin s technickým zázemím, dva samostatné objekty hal pro elektroodpad (lednice a ostatní elektroodpad pro sběr a zpětný odběr). Na manipulačních plochách jsou umístěny velkoobjemové kontejnery pro nehořlavý odpad (stavební suť a zemina) a samostatně s příslušnou odstupovou vzdáleností jsou umístěny kontejnery pro pneumatiky, dřevo a komunální odpad.

Sklady

Ke shromažďování odpadů kategorie nebezpečné jsou vyčleněny dva sklady (nebezpečný odpad – akumulátory, zářivky, kyseliny, hořlavé kapaliny – oleje, ředidla, apod.). Podlahy skladů jsou zabezpečeny proti účinkům skladovaných látek a proti jejich úniku (havarijní jímky, speciální nátěry). Sklady budou vybaveny speciálními kontejnery pro skladování příslušného druhu nebezpečných odpadů včetně označení kategorie a kódu. Při vchodu do skladů jsou umístěny technické ochranné prostředky pro obsluhu, čisticí a hasební prostředky.
Ke skladování odpadů kategorie nebezpečné – vyřazené a zpětně odebrané elektrické a elektronické zařízení (televize, monitory, lednice, mrazáky) jsou vyčleněny prostory bývalých skladů propanbutanu. Haly jsou postaveny jako ocelokolny s betonovou podlahou, osvětlení zářivkami, vjezd vraty šíře 3 m. Sklad určený pro elektrozařízení má příjezdovou rampu, manipulace je nutná ručními zdvihacími vozíky
Technologické a technické zařízení objektu sběrného dvora je srovnatelné se zařízeními podobného typu, provozovaného na území ČR, je v souladu s požadavky kladenými na sběr a výkup odpadů podle zákona o odpadech a jeho prováděcích vyhlášek.
Ukončení stavebních prací předpokládáme koncem září a jeho otevření ve vazbě na ukončení stavebního řízení kolaudací a schválení krajským úřadem koncem října.

Třídírna

Ve sběrném dvoře Konec〜chlumská byl do letošního roku používán kontinuální lis, který je cca 40 let starý. Ten byl již několikrát rekonstruován a náklady na opravy byly značné. Velký problém byl i s náhradními díly a zajištěním firmy, která by tento typ lisu opravovala. Z posouzení technického stavu lisu firmou vyplynulo, že je již na konci životnosti a z hlediska ekonomické účelnosti jej nemá cenu generálkovat. Použité komponenty hydraulických částí jsou zastaralé a je velice obtížné je nahrazovat prvky novými se stejnými parametry.
Ve vazbě na schválený POH Královéhradeckého kraje je uvažováno s nárůstem sběru a výkupu těchto druhotných surovin až na cca 1000 tun papíru a cca 250 tun plastů.
Pro modernizaci celé třídicí linky (nákup lisu) byla z KÚ získána investiční dotace na realizaci projektu „Intenzifikace odděleného sběru a zajištění využití komunálních odpadů včetně jejich obalové složky v Královéhradeckém kraji“ ve výši 1. 193 036 Kč , a to na modernizaci technologické části třídicí linky – výměnu kontinuálního lisu.

Nový lis

Na základě výběrového řízení byl zakoupen nový kanálový plnoautomatický lis HSM VK 5012. Zbytek peněz uhradilo město Jičín formou investiční dotace TS města Jičína.
Součástí modernizace je zrušení celé technologie a její nahrazení třídicí minilinkou. Dodavatelem tohoto zařízení je firma Blutech Pacov.
Ukončení modernizace a zahájení zkušebního provozu linky na třídění separovaného papíru a plastů se předpokládá kolem 15. září tohoto roku.
V současné době vozíme separovaný plast a papír do třídírny v Hradci Králové. Omlouváme se občanům za omezení provozu a způsobené případné problémy.
Po otevření vás rádi uvítáme v novém sběrném dvoře, který bude srovnatelný se zařízeními podobného typu, provozovanými na území České republiky, a bude v souladu s požadavky kladenými na sběr a výkup odpadů podle zákona o odpadech a jeho prováděcích vyhlášek.

31.8.2007
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 25 780 Kč

Všeobecné sestry s osvědčením Všeobecná sestra. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25780 kč, mzda max. 39000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: vyšší odborné vzdělání nebo střední vzdělání s maturitní zkouškou, odbornou způsobilost k výkonu povolání všeobecné sestry podle zákona č. 96/2004 Sb., bezúhonnost, zdravotní a osobnostní způsobilost, praxe v oboru vítána., Platové podmínky: 10. platová třída dle Nařízení vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě (v závislosti na dosažené praxi)., Nabízíme: 5 týdnů dovolené + 1 týden dodatkové dovolené, 5 dnů indispozičního volna, možnost využití FKSP (příspěvek na stravování, penzijní připojištění, rekreaci, kulturní a sportovní akce, návratné bezúročné půjčky, dále bezplatné využití tělocvičny, posilovny, JUDO-sálu a sauny v objektu věznice)., Zájemci mohou zaslat žádost o přijetí do pracovního poměru a strukturovaný (profesní) životopis na e-mail: mjung@vez.val.justice.cz. Pracoviště: Vězeňská služba české republiky-věznice valdice, nám. Míru, č.p. 55, 507 11 Valdice. Informace: Milan Jung, +420 493 507 221.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič vysokozdvižných vozíků 18 000 Kč

Řidiči vysokozdvižných vozíků OBSLUHA VZV. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: OBSLUHA VZV, V případě zájmu posílejte životopisy na e-mail: petran@pesl.cz, nebo volejte na tel.: 736 765 905 Ing. Petráň.. Pracoviště: Pesl, spol. s r.o. [857], 507 15 Libuň. Informace: Tomáš Petráň, +420 736 765 905.

Obchod - Obchod Obchodní zástupce 20 000 Kč

Obchodní zástupci OBCHODNÍK/-ICE. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: OBCHODNÍK/-ICE - pracoviště Nová Paka., , Do našeho týmu AUTAČESKY hledáme obchodníka., Cítíte, že je na čase jít překonávat nové překážky, nové výzvy a hledat nový smysl Vaší práce? Baví Vás obchod? Pojďte s námi učit auta česky a staňte se naší #1., Co by měl takový obchodník dělat?, Ano, uhodli jste... Většinu dne nezavřete pusu a budete telefonovat a e-mailovat se zákazníky. Ale nebojte se, žádné studené kontakty, jen zákazníci, kteří o češtinu do auta opravdu stojí. Na prvním místě je spokojenost zákazníka a přesné zpracování zakázky. Někdy nevíte, na které číslo zavolat dřív, takže se u nás nudit rozhodně nebudete., Jaké vlastnosti se podle nás obchodníkovi hodí?, Cílevědomost a orientace na výsledek. Umění vcítit se do pozice zákazníka, přizpůsobit se jeho stylu řeči. Trocha hereckého nadání, překonat vlastní pocity a zákazníkovi dopřát ten nejlepší zážitek z nákupu. Všímáte si vystupování obchodníků, když nakupujete a přemýšlíte, jak by to šlo udělat lépe? Pak jste náš člověk., Co nabízíme:, - Nové výzvy a zkušenosti každý den, - Možnost překonávat sám sebe i ostatní, - Zajímavé ohodnocení, - Příjemný tým, který Vás podpoří, poradí i povzbudí, - Pěkné zázemí naší provozovny, , V případě zájmu nám pošlete životopis a pár zajímavých slov o sobě na e-mailovou adresu asistentka@autacesky.cz nebo nás rovnou překvapte návštěvou v Nové Pace, Krkonošská 267. Těšíme se na Vás.. Pracoviště: Rrt s.r.o. (267), Krkonošská, č.p. 267, 509 01 Nová Paka. Informace: Tereza Ulrichová, .

Zdravotnictví - Zdravotnictví Ostatní odborní pracovníci ve 15 000 Kč

Odborní pracovníci v oblasti oční optiky BRÝLOVÝ/-Á TECHNIK/-ČKA, OČNÍ OPTIK/-ČKA, ZDRAVOTNICKÉ PROFESE. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: BRÝLOVÝ/-Á TECHNIK/-ČKA, OČNÍ OPTIK/-ČKA, ZDRAVOTNICKÉ PROFESE , V případě zájmu zašlete svůj profesní životopis na e-mailovou adresu optika.mala@seznam.cz. , Každého mimo uvedený obor zaučíme a poskytneme potřebné informace jak ústní, tak i písemnou formou. Výhodou je manuální zručnost a ŘP skupiny B. , Nabízíme plný pracovní úvazek (40 hodin) + 2x za měsíc pracovní sobota (4 hod.). , Zaměstnanecké výhody: vánoční a předdovolenkové prémie, Pozice je vhodná i pro absolventy/-tky.. Pracoviště: Jana malá - provozovna - oční optika, Husova, č.p. 60, 506 01 Jičín 1. Informace: Jana Malá, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Svinčany a podmínky v tamním velkochovu. Mrtvá slepice leží mezi ostatními.
11

Šokující pohled do slepičích koncentráků. Jsou i u nás v regionu

Ilustrační foto

Z nádrže se do rána "odpařilo" dvě stě litrů nafty

Dodavatel plynu pro Jičín se nemění

Jičín – Zemní plyn pro město a jeho příspěvkové organizace bude opět dodávat firma E.ON Energie a.s., tedy stejně jako v letech 2014 až 2018.

Rozšířená realita v žaláři a dobře skrytá marihuana pro Poláky: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 18. června 2018.

Řidiče oslnilo zapadající slunce, narazil do protijedoucího auta

Ostroměř - Zapadající slunce bylo podle výpovědi řidiče příčinou sobotní bouračky, která se na místní silnici III. třídy stala krátce po osmé hodině.

Obce dostanou 13 milionů na „vodu“

Východní Čechy - Krajští radní schválili poskytnutí dalších finančních prostředků pro obce na rozvoj vodohospodářské infrastruktury.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT