Zatím neměli s jejich prodejem žádný problém. Podle pracovníků nemocnice mají lidé připraveny peníze, tisícikorunu viděli jen jednu a tu si klient rozměnil. Dobré je, že poukázky jsou přenosné a lidé si je mohou koupit do zásoby. Jejich platnost je zatím neomezená.


Nadstandardní pokoj v jičínské nemocnici je jednolůžkový, vybavený televizí, rádiem, chladničkou, varnou konvicí a zařízený do stylu domácího prostředí.
Podle internetových stránek nemocnice je cena za nadstandardní pokoj ( 1 den ) v nových pavilonech 400 korun a ve starých pavilonech 300 Kč.


Pacient po zaplacení částky na oddělení, na recepci nebo v hlavní pokladně nemocnice obdrží příjmový pokladní doklad. „Vzhledem ke svým finančním možnostem si nadstandardní pokoj nemohu dovolit,“ uvedla Kateřina Vrabcová, doprovázející dceru na vyšetření. Seniorka Ilona Plašilová by rovněž luxusnější pokoj nebrala. „To, co nemocnice poskytuje v rámci nadstandardu nepotřebuji. Takovou službu bych brala jedině v tom případě, že bych byla umístěna na pokoji s mnoha pacientkami, které by byly například moc hlučné.“


„Neříkal bych tomu nadstandard. Spíše by to měl být standard, ale to je zbytečná řeč,“ uvedl další dotázaný, čtyřicátník Jiří Osolsobě.