V období 60. až 80. let minulého století se staly hlavní výrobní náplní Agrostroje Jičín stroje na sklizeň řepy cukrovky – třířádkové ořezávače a vyorávače cukrovky zmechanizovaly její sklizeň v tuzemsku a v desítkách kusů se vyvážely též do Anglie a Maďarska.

Pozdější samojízdné šestiřádkové ořezávače sloužily nejen v tuzemsku, ale v tisícových sériích byly vyváženy do tehdejší Německé demokratické republiky a do Lotyšské, Litevské a Běloruské republiky Sovětského svazu. Především na těchto výrobcích a na výrobě vložených válců a litiny byl založen největší stavební a technologický rozvoj podniku v jeho historii. i ng. Vojtěch Vávra, bývalý konstruktér Agrostroje

Komentáře ing. Vojtěcha Vávry k fotografiím - které se nevešly celé do jejich popisku:

3. v pořadí: ZE ZKOUŠEK JIČÍNSKÝCH SKLÍZEČŮ na Centrální černozemní zkušebně v Kursku, v roce 1964. V té hluboké černozemi jsme neviděli jediný kámen, zato často nějakou ocelovou součástku jako připomínku největší tankové bitvy v historii. Na snímku jsou první zleva ing. Vojtěch Vávra, třetí zleva Miloš Kubálek z vývojové dílny a dva ruští traktoristé.

4. v pořadí: Z VELKÉHO PŘEDVÁDĚNÍ sklízečů řepy v Hunstantonu v Anglii v roce 1966. Před jičínskými sklízeči, které tam v silné konkurenci zaznamenaly velký úspěch, zleva: tehdejší technický náměstek Jiří Kebus, pracovník Zetoru Brno, mistr vývojové dílny Alois Vích, pracovník vývojové dílny a její pozdější šéf Josef Kolbaba a britský zástupce fy Škoda G. B.