„Chceme vyjít vstříc nakupujícím a stánky na náměstí lépe uspořádat, aby na sobě nebyly tak namačkané. Zeleninu necháme prozatím na Husovce,“ vysvětlil starosta Martin Puš s tím, že by technické služby měly vytvořit plán rozmístění trhovců na náměstí, a tak bude sortiment přehlednější.

Podle něj zůstane zelenina s květinami na Husovce jen do pohádkového festivalu. Od dubna příštího roku se tam ale znovu vrátí, a to až do dalšího festivalu. Tak rozhodla rada města na středečním zasedání. Jak ale upozornil starosta, je to jen na zkoušku, za rok radní celou situaci znovu zhodnotí: „Je třeba vyzkoušet ideální řešení,“ řekl.

Rozhodování je v tomto případě složité. Někteří obyvatelé si pochvalují rozdělení, kdy se kvůli zelenině nemusí motat mezi množstvím lidí, trhovci zase tvrdí, že stánky na pěší zóně nepřilákají zákazníky na náměstí za nimi.

„Obě řešení mají své pro i proti. Soustředění jenom na náměstí vede k tomu, že je přeplněné a jsou pomíchány různé druhy prodejů. Pokud by mělo dojít k této variantě, pak je nutné tyto druhy rozdělit. Řešení s prodejem na Husovce je inteligentnější. Zácpy nastávají z nedisciplinovanosti jak trhovců, tak i návštěvníků. Trhovci roztahují svou určenou plochu zbytečně až k obchodům a obdobně maminky s kočárky zdržují diskuzemi s jinými maminkami, a tím se profil ucpává,“ napsal Josef Vlk.

A co si myslíte o rozdělení vy? Můžete psát do diskuse pod tímto článkem nebo hlasovat v anketě na www.jicinsky.denik.cz/trhy