Plocha o rozměru 1070 m² nabízela využití například jako fitcentrum či restauraci, ale po obdržení nabídek byla městská rada zklamaná. Výše nabízených částek za nájem byly podstatně nižší, než město předpokládalo, a sortiment se týkal kol a sportovních potřeb nebo zboží pro maminky s malými dětmi.

Tehdy se radní rozhodli vypsat nové výběrové řízení a stanovili minimální výši nájemného pět set korun za metr čtvereční a rok. Starosta tento požadavek zdůvodnil slovy:

“Nabízené prostory jsou sice veliké, ale jsou na náměstí, a navíc v historickém domě.“ Nyní bylo ono druhé výběrové řízení ukončeno. „Přihlásili se tři zájemci. Jeden nabízel sortiment textilu, drogerie, umělé květiny a podobně, další potraviny a třetí prodej kol a doplňků. Rada města zvážila všechny nabídky a vybrala potravinářské zboží. Jde o velkoprodejnu potravin, která již funguje například v Jilemnici a ve Vrchlabí. Naši zaměstnanci se tam byli podívat. Zjistili, jak prodejny vypadají, a na základě toho doporučili radě, aby akceptovala právě tuto nabídku. Jde o společnost Korrekt,“ sdělil starosta Martin Puš.

Nový nájemce nepožaduje započítat do nájmu náklady na úpravu zázemí, ale vymínil si záruku, že pět let bude moci podnikat. Tento požadavek rada akceptuje.

„Pověřili jsme bytový podnik jednáním a přípravou nájemní smlouvy, která bude schválena, případně upravena na příštím jednání rady města,“ dodal starosta. Nájemné činí 510 korun za metr čtvereční, čili finanční požadavek města byl splněn. Firma již s některými odběrateli v Jičíně delší čas spolupracuje.