Město bude pokračovat v budování infrastruktury v průmyslové zóně, chce tak připravit zbývající volné území pro případného investora.

Do příštího roku zpracuje projektovou dokumentaci na prodloužení komunikace ve Šturmově ulici zhruba o 170 metrů. Zpřístupní tak přibližně 3 hektary.

Jsou to poslední volné pozemky, které vlastní město. Náklady jsou předběžně odhadnuty na dva miliony korun. Konkrétní výši ale ovlivní to, zda do průmyslové zóny vstoupí jeden velký investor, nebo bude muset radnice inženýrské sítě a obslužné komunikace rozvádět mezi více menších podniků.
 V minulosti Jičín získal na část infrastruktury dotaci, nyní bude muset spoléhat na vlastní zdroje.

 „Použijeme výtěžek z prodeje dalších pozemků, chceme být připraveni, a přivést tam komunikaci tak, aby ji nový vlastník mohl využít, až začne stavět,“ říká starosta Martin Puš.

Lukrativní místo

O poslední volný pozemek se ucházelo v posledních letech hned několik zájemců, žádný nakonec svůj podnikatelský záměr nerealizoval.

„Jde o pozemek u obchvatu, v sousedství společnosti Leist, osobně ho považuji za nejlukrativnější, připravíme stavební povolení a počkáme na nového investora,“ doplnil starosta.

Město nabízí pozemky v průmyslové zóně za 550 korun za metr čtvereční. Iva Prýmková