Město mu je ale nechce poskytnout. Kolaudace léta chátrajícího hotelu tak čeká až na dohodu. „Nemohu dům zkolaudovat, protože nemám parkování. Nedostal jsem kvůli tomu ani stavební povolení, vše dělám na ohlášku,“ vysvětlil podnikatel František Gabriel s tím, že pro něj by bylo ideálních šest míst u dvora zdejší školy, a budovu zkolauduje až poté, co bude mít nějaká stání zajištěná.

Radnice mu nabídla možnost parkování za rohem, v ulici Husova, kde si lze zakoupit roční pronájem na stání jednotlivých automobilů, ne však konkrétní místa. „Ve všem jsme se snažili vyjít vstříc, ale od začátku jsme tvrdili, že nemůžeme parkování přímo vyhradit. To věděl od začátku,“ řekl Deníku starosta Jičína Martin Puš.

Podle starosty by taková výjimka způsobila další komplikace, další místní podnikatelé by žádali také parkování a ptali by se, proč oni je nemohou mít.
František Gabriel, jeden ze dvou majitelů hotelu, to ale vidí jinak: „Když budovu zkolauduji s pronajatým parkováním, zvláštní místa k hotelu už od města nikdy nedostanu. Hotel původně parkování měl a měl by je zase dostat zpátky. Jejich zajištění mi radní v roce 2006 přislíbili,“ řekl.

A tady se verze podnikatele a radnice liší. Zatímco Gabriel tvrdí, že měl stání ústně přislíbená, podle vedení města byl tento problém už od začátku jasný. „Na to jednání si pamatuji a mám na to svědky, kteří potvrdí, že jsme mu opravdu nic neslíbili. Pouze podmínky pro parkování, a ty vytváříme. Pan Gabriel má znalosti o Jičíně jako málokterý Jičíňák a jeho aktivita bude určitě přínosem, ale výjimky lze udělovat jen do určité míry,“ dodal starosta s tím, že má dovoleno na pěší zóně zastavit zásobování i autobusus s návštěvníky.

„Lze přeci najít i jiná řešení. Když to bude hotel na úrovni, může mít portýra, který vůz odveze, zaparkuje a pak zase přiveze. Další možností je i dohoda se Sokolem na Husovce, kde volné prostory jsou,“ dodal Martin Puš.

Podnikatel si ale myslí, že je na místě poskytnout mu několik parkovacích míst vzhledem k tomu, že zde opravil chátrající budovu a využije ji k podpoře cestovního ruchu v Jičíně, což zase přinese užitek městu.

„Mrzí mne, že stále tvrdí, jak chtějí podporovat cestovní ruch, ale když žádám o šest míst, tak to nelze. Představte si, že jste host a musíte objíždět dokola jeden blok, protože nemůžete najít parkování, a navíc netušíte, že hotel má na placeném parkovišti místa zamluvená. Budete naštvaní,“ doplnil Gabriel.