Nyní uzavřený hotel Start za 12 milionů korun koupí místní firma Regentský dům podnikatelů Jana Enta a Davida Brusáka. Prodej ve středu večer schválilo zastupitelstvo města. ČTK to řekla mluvčí radnice Adéla Rulfová. Prodej hotelu zastupitelé schválili na druhý pokus. Jednali o něm již v září, ale původně navržený prodej třem fyzickým osobám za 12,05 milionu korun neschválili.

Ent s Brusákem již v Jičíně v oboru hotelových a restauračních služeb podnikají. Působí například v hotelech Jičín a Rieger. Hotel Start těsně sousedí s městskou sportovní halou, bazénem a venkovním hřištěm.

Zastupitelé v září na prodej hotelu nekývli proto, že u jednoho ze zájemců se objevily pochybnosti o jeho dosavadním podnikání. Podle starosty Martina Puše (ODS) byla na majetek zájemce prohlášena exekuce a město se chce vyhnout komplikacím, které by tato okolnost mohla při opětovném zprovoznění hotelu způsobit. Zájmem města přitom je, aby restaurace a hotel začaly co nejdříve opět fungovat.

Prodej přes 30 let starého hotelu Start radnice zahájila letos na jaře s požadovanou minimální cenou 12 milionů korun. Dostala dvě nabídky. Jednu předložila trojice fyzických osob, druhou nabídku podala společnost Regentský dům. Rada města původně označila za nejvýhodnější nabídku tří fyzických osob, protože slíbily vše zaplatit při podpisu kupní smlouvy. Firma Regentský dům nabídla zaplacení poloviny sumy hned a zbytek ve splátkách do pěti let.

Původně chtěla hotel Start získat americká společnost Global Resources, která jej před čtyřmi lety zahrnula do svých plánů na přestavbu nedalekých kasáren. Projekt se nakonec neuskutečnil a hotel i kasárna dál zůstaly městu.

Na rozdíl od hotelu jičínští zastupitelé dnes neschválili smlouvy na pronájem a prodej rozsáhlého areálu kasáren firmě Czech development. O osudu kasáren tak bude rozhodovat nové vedení města vzešlé z nadcházejících voleb.