Zabývá se především stavební činností, což představuje realizaci staveb všeho druhu, zejména bytových domů, dále zámečnickou a truhlářskou výrobou.
V neposlední řadě produkuje betonovou směs a dodává do sítě elektrickou energii z fotovoltaických článků. Firma s osmdesáti stálými zaměstnanci podniká na území Jičínska.

Ředitel a jednatel Bohumil Brož nám potvrdil, že Staving je z finančního pohledu stabilizovaný.

„Tím, že požadavek na byty je v současné době v Jičíně uspokojen, soustředili jsme se na stavbu garáží na klíč. Zakoupili jsme pozemky za prodejnou Penny market, zpracovali projektovou dokumentaci, sehnali zájemce o koupi a nyní budujeme garáže podle přání budoucích majitelů. Nebráníme se ani jejich pronájmu,“ popisuje současnou aktivitu Bohumil Brož.

Firma v současné době nabízí 21 klasických garáží, z čehož sedm je atypických podle přání zákazníků.

Standardní rozměr garáže je 5,5 x 3 x 2,5 metru s pultovou střechou, podlahu tvoří betonová zahlazená deska, vrata jsou ocelová. V ceně je i kabelová přípojka elektrického proudu.

První etapa výstavby v hodnotě 6,5 milionu korun bude završena letos, v roce 2012 bude započata druhá etapa, která počítá s vybudováním dalších 27 garáží. Víme, kde garáže stojí, ale samozřejmě nás zajímala jejich cena.

„V ceně garáže je zakalkulován i pozemek a vlastnický podíl na souvisejících pozemcích. Jedna garáž vyjde na zhruba 250 tisíc včetně DPH,“ konstatuje Bohumil Brož a upozorňuje, že pokud má někdo zájem jak o prodej nebo pronájem, může se obrátit přímo na firmu Staving. ⋌(kov)