Radnice už má zhotovenou kompletní projektovou dokumentaci přestavby městského kulturního střediska, které by se mělo změnit v moderní multifunkční zařízení.

S realizací díla zatím nepospíchá, prioritou je v současnosti vybudování sportovně regeneračního centra u Základní školy v Husitské ulici. Výstavbu krytého bazénu za více jak sto milionů korun by měly podpořit dotace z regionálního programu.

Podle starosty Josefa Cogana je další důležitou akcí právě rekonstrukce MKS a úprava centra města. „Dokumentaci k přestavbě MKS chceme připravit až k plnomocnému stavebnímu povolení, abychom byli připraveni. Do budoucna budeme hledat dotační zdroje k pokrytí akce, ale pokud se je nepodaří zajistit, předpokládáme, že investici v následujících letech pořídíme z vlastních zdrojů.“

Starosta se domnívá, že realizace bude schůdná v letech 2011 – 2012. Náklady na rekonstrukci zařízení jsou vyčísleny na 75 až 80 milionů korun včetně DPH. Původní projekt byl po připomínkách občanů a organizací pozměněn. Jednak dojde ke zvětšení jevištního prostoru – bude upraveno provaziště a pro promítání bude k dispozici klasické zařízení i digitální přenos.

Kapacita

Kapacita interiéru dosáhne 340 návštěvníků, nově přibudou ve velkém sále balkony po obou stranách, část hlediště bude mobilní. Sál bude možné využít pro divadlo, kino, konference, plesy, společenské akce ad. Středisko bude mít bezbariérový přístup ze dvora, nové toalety, kanceláře se přesunou do přízemí a tím se rozšíří foyer, kde bude nově umístěn bar.

Malý sál bude pouze upraven a opatřen samostatným vstupem ze zahrady. Projekt architekta Jana Čížka stál město 1,4 milionu korun. Nová ředitelka MKS Romana Martincová zatím neměla čas se hlouběji s projektem seznámit, ale poznamenává, že rekonstrukce zařízení je nezbytná, i vybavení je staršího data, a tak přestavbu vítá. Domnívá se, že rozhodně přispěje k rozšíření aktivit.