Loni Vebě kvůli snížení odbytu na afrických trzích klesly tržby o pětinu na 1,6 miliardy korun. Čistý zisk se však snížil jen mírně na 102 miliony korun po předloňských 109 milionech korun. Na krizi poptávky v Africe Veba loni reagovala řadou opatření, například rychlejšími investicemi do moderní tkací techniky. Investice loni dosáhly 205 milionů korun, což bylo proti původním záměrům asi o třetinu více. Podnik zároveň minulý rok postupně snížil počet zaměstnanců o zhruba 200 na 1000 lidí a provedl řadu jiných úspor.

Letošního růstu zisku hodlá Veba dosáhnout přesto, že ceny bavlny do letošního února vystoupaly na historická maxima a stále se kolem nich pohybují.
Podle slov Josefa Nováka firma růst cen bavlněných přízí zčásti promítla do cen výrobků. „Teprve obchodování v průběhu roku 2011 ukáže, zda zvýšené ceny citelněji neochladí oživující se poptávku,“ upozornil Novák, který za další rizikový faktor letošního roku označil vývoj kurzu koruny vůči euru a dolaru.

Do modernizace výroby podnik hodlá letos investovat až 120 milionů korun, zejména do úpravny v závodě v Polici nad Metují a do tkalcovny v Olivětíně. Veba se dál soustředí na inovace afrických brokátů. Počet zaměstnanců by měl letos zůstat na současných zhruba 990 lidech. Novák nevyloučil, že při pokračujícím růstu by podnik mohl v příštím roce přijmout až několik desítek lidí.

Letos v lednu Veba do firmy Papillons převedla linii bytového textilu, která zatím tvořila asi desetinu obratu Veby. „Papillons patří do skupiny Veba. Kvůli vyčlenění segmentu bytového textilu však nejsou letos očekávané tržby Veby s tržbami minulých let plně srovnatelné,“ upozornil Novák.