V budově bývalého pivovaru vznikne market s potravinami a pokud vše půjde hladce, začít stavět by se mělo ke konci roku.


„Nyní je projektová dokumentace před dokončením. Vyřešili jsme všechny požadavky památkářů i problém s veterináři ohledně samostatného řeznictví v prodejně. V jarních měsících se začne jednat o stavebním povolení, a pokud půjde vše dobře, stavět se začne do konce tohoto roku,“ vysvětlil starosta Vladimír Mastník. Podle něj je potravinový market pro město přínosem nejen kvůli lepším cenám, ale také kvůli tomu, že obyvatelé nemusí na větší nákupy do jiných měst a zároveň se sníží i množství parkujících automobilů na náměstí.

Umístění

Market bude umístěn ve dvorní části pivovaru a podmínkou památkářů bylo částečně ho opravit. Pivovar je momentálně v majetku firmy Penny, která provozovnu postaví vlastně u jeho zdi. Za to opraví okna, fasády a střešní plášť. „Chceme budovu pivovaru přizpůsobit tomu, aby si ji mohli zájemci pronajmout s tím, že pak už budou muset jen upravovat prostory uvnitř. S památkáři jsme se jinak už dohodli na vizáži, architektonickém zpracování i barvách,“ vysvětlil Karel Reytt z oddělení expanze firmy Penny.


Podle něj stavbu zdržuje nejen papírování, ale i nový stavební zákon, který prodlužuje celé procedury se stavebním povolením a podobně. Stavba takového marketu trvá zhruba čtyři a půl měsíce. Prodloužit ji však může zimní období. „Pro mě je nejdůležitější, že zůstane zachována historická budova pivovaru,“ řekl Vladimír Mastník.


Jaké budou náklady na opravu historického pivovaru. prozradí podle Reytta až projekt. Jisté je, že budou zbourány budovy v havarijním stavu, které k němu patřily.