Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rekostrukci vozovky v Libáni zaplatí kraj

Libáň - Rekonstrukce komunikace v centru Libáně za deset milionů korun je pro kraj prioritní. Opravena má být do září.

6.3.2008
SDÍLEJ:

Libáňské náměstí.Foto: DENÍK/Radmila Šepsová

Zástupci Správy a údržby silnic Jičín navštívili starostu, aby s ním projednali realizaci třetí etapy rekonstrukce komunikace III. třídy, protínající náměstí a vedoucí k podniku Cadence Innovation.

Jedná se o etapu A – rekonstrukci vozovky na náměstí (ulici T.G. Masaryka). Nově bude dále vybudován před městským úřadem naváděcí dlážděný pruh do centra. Práce budou postupovat podle projektu z roku 2005 a počítá se i s uzavřením části centra pro dopravu.  

Koordinace

„Investiční akce letošního roku musíme zkoordinovat. V dubnu a květnu se v prostoru náměstí bude pokládat nová kanalizace, na ni bude navazovat rekonstrukce vozovky a následně je chystána oprava chodníků,“ předkládá plány starosta Petr Soukup. Opravu silnice financuje kraj, o její realizaci se hovořilo při pondělním setkání zástupců radnice s poslanci ODS a náměstkem hejtmana Královéhradeckého kraje, který má na starosti dopravu, Petrem Kuříkem.  

„Akce je pro mě prioritní. Starostovi jsem nabídl, že výběrové řízení na dodavatele rekonstrukce silnice i chodníků provedeme společně, bude to jednodušší a ekonomicky výhodnější. O náklady se pak rozdělíme,“ podotýká Petr Kuřík. Akce má být hotova v září.

Změny v centru

Kuřík předpokládá, že oprava vozovky včetně podkladů bude stát zhruba deset milionů korun, uhradí je kraj. Milion pak zaplatí Libáňští. Pokrýt by měl renovaci chodníků, pouličního osvětlení kolem náměstí, vybudování vodorovného značení na parkování a instalaci nové autobusové zastávky.

“Hlavní příjezd do středu náměstí bude od zdravotnického střediska a výjezd u drogerie. Celkové rekonstrukci zeleně na náměstí jsme rovněž nakloněni, ale budeme postupovat po etapách,“ odkrývá starosta Petr Soukup další cíle radnice.

Etapa A je součástí akce, při níž byla zrekonstruována spojnice mezi náměstím a podnikem Cadence Innovation včetně opravy mostu. Nyní zbývá renovovat poslední úsek. Objížďka od podniku Cadence Innovation povede po dobu uzavření ulicemi Jiráskova a Emlerova.

Autor: Iva Kovářová

6.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Výsadba u MŠ Na Habru Hořice

Děti si u školky vysázely stromečky

Ilustrační foto

TIP LIGA: Devátým vítězem Pavel Fikar

Orientační běžci závodili za „babího léta“

Jičín - V sobotu se orientační běžci sešli u Kostelecké Lhoty (800 běžců) při třináctém závodě Východočeského žebříčku.

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

Jde to s Galerií plastik z kopce?

Hořice - Na budově hořické Galerii plastik se viditelně podepisuje zub času. Uvnitř však vane svěží vítr, který přinesla nová koncepce. 

Děti si upekly svůj chleba

Jičínsko - Děti z novopackého Biosu uctily úterní svátek chleba jeho výrobou. Ve Žďáru u Duczynnských si zkusily celý výrobní proces i s ochutnávkou. Chleba byl vždy symbolem šťastného života, zajištění existence rodiny, bezpečného vstupu do období, kdy příroda spí a jejích darů je poskrovnu. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení