Autokempink Stříbrný rybník v Malšově Lhotě na východním okraji Hradce Králové je sice otevřen celoročně, ale turisty se stany poprvé uvítá začátkem května. Letos se stejně jako vloni hodlá zaměřit na trávení volného času návštěvníků. „Došlo k rozšíření lanového centra a paintballového hřiště,“ řekl správce areálu Zdeněk Podal. V kempu čeká na rekreanty 14 dvanáctilůž­kových chat a jedna desetilůžková.

Kemp je tradičně rovněž místem konání různých akcí. Například v pátek večer se zde uskuteční pálení čarodějnic, příští víkend je na programu sraz majitelů historických vozidel Škoda a v červenci volba miss kempu nebo recesistické oslavy Štědrého dne a Silvestra.

Rekreanti v autokempu v Lodíně u Nechanic se letos mohou těšit na novinku v podobě televizorů. Jeden přístroj se satelitním příjmem a LCD obrazovkou provozovatel umístil ve společenské místnosti.

„Zakoupili jsme i dva televizory k půjčení hostům a uvidíme, jak se osvědčí. Podle zájmu případně dokoupíme další,“ uvedl ředitel lodínské Správy majetku a sportovního zařízení Miroslav Kout. Kemp má pro rekreanty k dispozici patnáct čtyřlůžkových chat.

Chlumec zůstane do srpna bez rekreantů

Kempink v Chlumci nad Cidlinou se zatím na sezonu moc nepřipravuje. První hosty přivítá zřejmě až ve druhé polovině prázdnin. „Kemp bude otevřen současně s koupalištěm, které v současnosti prochází rekonstrukcí. Do té doby určitě ne, je to staveniště. Předpokladáme, že provoz zahájíme začátkem srpna,“ sdělil vedoucí městských technických služeb Lubomír Tuček. Chlumecký kemp disponuje patnácti jednoduše zařízenými čtyřlůžkovými chatami.

Ceny za ubytování v kempech se většinou něměnily. V Chlumci stojí přespání v chatě 100 korun, v Lodíně se lze ubytovat v chatě za 600 korun na den. Týdenní pronájem nejlevnější dvanáctilůžkové chaty na Stříbrném rybníku je možné podle termínu pořídit od osmi do 12,5 tisíce korun.