Smlouva mezi městem a obchodním řetězcem byla podepsána již v roce 2005. Záměr s sebou od začátku nesl vlnu protestů místních obchodníků, které by market v horní části náměstí mohl ohrozit v podnikání, další zase nesouhlasili s polohou Lidlu v centru města v sousedství zámku.

 Až minulý rok se všechny záležitosti urovnaly a mohlo se začít stavět. Jenže prostor po bývalé jídelně začal zarůstat plevelem a po stavařích ani vidu ani slechu. Mezi Hořičáky se šuškalo, že si to řetězec přeci jenom rozmyslel, ale nebylo tomu tak. Pracoval totiž mezitím na projektové dokumentaci.

 Stavba je nyní již zahájena, prostor je oplocen. Podle informací tiskové mluvčí společnosti Lidl Lucie Borovičkové, by market měl otevřít do konce roku.

 Jak na to zareagují místní obchodníci?

,,Bohužel, nedá se nic dělat. To, že budeme mít Lidl na náměstí je především chyba města, musíme se s tím nějak vyrovnat. Já mám prodejnu s nápoji, celkově se více zaměřuji na gastro a snažím se mít odlišný sortiment. Máme své zákazníky, předpokládám, že konkurenci ustojíme,“ sdělil nám Jiří Novák, který provozuje Obchod s nápoji na náměstí Jiřího z Poděbrad.