Nad horní částí náměstí stojí polorozbořený dům a za ním nevzhledná louka, na které dříve bývala vývařovna a hospoda, podle plánů tu už však měl stát nový supermarket Lidl. Místní se ptají: „To ze stavby sešlo?“

  Hořičtí maloobchodníci by si jistě oddychli, protože pro ně je market konkurencí, která by mohla klidně znamenat konec jejich živností. Proto spolu s dalšími nespokojenými založili občanské sdružení Za Hořice krásnější, za nímž stál současný radní Vít Kotrbáček. Přes všechny stížnosti podané na kraj aktivisté neuspěli. Lidl v Hořicích opravdu vyroste, i když vypadá, že se na stavební ploše nic neděje. Když nic jiného, tak se právě sdružení podařilo výrazně posunout datum výstavby.

 Podle našich zdrojů společnost stále připravuje projektovou dokumentaci. Stroje by na místo měly vyrazit v polovině roku, protože v listopadu má být obchod již oficiálně otevřený.

Lidé, kteří se stavbou marketu souhlasí, vítají především bohatší sortiment zboží, polohu obchodu (Penny Market a Billa totiž stojí na druhé straně města), lepší cenu než v malých obchodech a především možnost získat v obchodním řetězci práci. Při současném stavu nezaměstnanosti to bude pro občany města velká úleva. ,,Uvítám nový supermarket, alespoň nebudou v těch ostatních takové fronty,“ tvrdí místní obyvatelka.