Největším mezinárodním veletrhem cestovního ruchu v Polsku je TOUR SALON v Poznani. Ve dnech 21. – 24. října se konal jubilejní již 20. ročník, který opět přilákal vystavovatele z různých zemí světa včetně České republiky. Ta v rámci expozice Czechtourismu prezentovala nejen sebe, ale i jednotlivé regiony. Mezi nimi nechybělo město Turnov, které představilo turistické možnosti regionu Český ráj ve spolupráci se Sdružením Český ráj na stánku Libereckého kraje.

První dva dny veletrhu byly vyhrazeny odborníkům v cestovním ruchu, zbylé široké veřejnosti. O Český ráj byl mezi polskými návštěvníky opět obrovský zájem. Letos jsme zaznamenali zvýšenou pozornost silvestrovským pobytům v našem regionu. Turisté se zajímali nejen o zimní pobyty v Českém ráji, ale také o jarní a letní nabídku zaměřenou především na aktivní dovolenou, hlavně na cykloturistiku. Opět se potvrdilo, že velkým lákadlem pro polské návštěvníky, pro které Český ráj není žádnou neznámou, jsou hrady, zámky a přírodní krásy kraje.

Doprovodným programem celé expozice byla ochutnávka českého piva, navlékání korálků a kapela hrající české a moravské lidové písně.
Veronika Mireková, město Turnov

„Zná mě celý svět…“ - to bylo hlavní motto již 5. ročníku veletrhu cestovního ruchu Plzeňského kraje, který se uskutečnil od 22. do 24. října v domě kultury INWEST-K v Plzni a jehož součástí byl i bohatý doprovodný program.

Sdružení Český ráj mělo svůj vystavovatelský pultík umístěný v rámci expozice Královéhradeckého kraje spolu s Pod〜zvičinskem, Krkonošemi, Hradeckem a královskými věnnými městy, a stalo se tak jedním ze 137 vystavovatelů tohoto veletrhu.

Návštěvníkům veletrhu byly k dispozici propagační materiály seznamující s přírodními a historickými hodnotami regionu, nabídkou pěších a turistických tras a v neposlední řadě i s turistickými produkty. Jako dobrého pomocníka ocenili budoucí návštěvníci Českého ráje katalog Dovolená, který jim poskytl hodnotné informace o nabídce ubytování a ostatních služeb v regionu.Ocenili také letošní sezonní turistické noviny, v kterých nalezli spoustu tipů na výlety, ať už pěší či doporučené cyklovýlety. Celkově byl největší zájem o propagační materiály věnující se cykloturistice a nabídce pro rodiny s dětmi.
Doprovodným programem celého veletrhu byly Česko – Slovenské dny v Plzni, v rámci kterých se návštěvníkům představila řada slovenských umělců a turistická nabídka „našich sousedů“. Hana Ledabylová, Sdružení Český ráj