Veletrh se nesl ve znamení hesla „Najdi si svou cestu“. Na celkové ploše 20 tisíc metrů čtverečních se předvedlo přes tisíc vystavovatelů z více než padesáti zemí světa. Představily se tu maďarské, ale i mnohé zahraniční regiony, domácí i zahraniční cestovní kanceláře, agentury a turistické centrály.
Veletrh přilákal přes 40 tisíc návštěvníků.

Paralelně s veletrhem probíhala i výstava Leader Export.

Český ráj se zde prezentoval ve spolupráci s Královéhradeckým krajem v rámci expozice CzechTourism. Největší zájem mezi odbornou i laickou veřejností byl o skalní města, hrady a zámky, mapy regionu, ubytování.

Velkou pozornost a úsměv na tvářích u maďarských návštěvníků vzbudilo zjištění (nebo spíše připomenutí), že pohádkové postavy Rumcajs, Manka a Cipísek pocházejí právě z Českého ráje. Maďarští návštěvníci prokázali velké znalosti o České republice a mnozí z nich i o našem regionu.Padaly i specifické dotazy, např. kontakt na csárdu (restauraci) Rumcajs. Doprovodným programem a lákadlem expozice českého stánku byla ochutnávka Postřižinského piva, navlékání korálků a postava Švejka, který společně s harmonikářem bavil návštěvníky českými lidovými písničkami. (čr)