Investorem akce za osm milionů korun jsou samy lázně. Konstrukce z lepeného lamelového smrkového dřeva, která je rozdělena na čtyři části, je dlouhá zhruba sto metrů. Nejtěžší kus váží bez oken a vnitřních opláštění 16 tun, celková váha je asi 50 tun. Při výrobě lávky bylo použito 100 metrů krychlových dřeva. Mostní konstrukci dodala firma CB s.r.o. z Liberce, která bude zajišťovat opláštění lávky a položení PVC krytiny. Další subdodavatel instaluje okna.

Nadměrný náklad byl transportován v pondělí dvě hodiny po půlnoci z Kunovic u Uherského Hradiště, kde byl za necelé dva měsíce vyroben. Bez problému dorazil po půl deváté do Lázní Bělohrad. Tady byly nejdříve pomocí jeřábu jednotlivé díly otočeny a poté ukotveny na ocelových pilířích.

Bezbariérové vytápěné přemostění, které bude zprovozněno ještě před letošními svátky, výrazně zvýší komfort klientů při jejich pohybu po lázeňském areálu. Již nebude nutné převlékat se při přecházení z jedné budovy do druhé.

Tajemník představenstva Anenských slatinných lázní Štěpán Vele dodává: „Naši klienti tak poznají lázně jako moderní rehabilitační zařízení, které se může pyšnit kromě perfektní zdravotnické péče a individuálního přístupu ke klientovi rovněž systémem all in one aneb vše pod jednou střechou.“