Léčí se zde převážně onemocnění pohybového ústrojí - revmatické choroby, bolesti páteře, Bechtěrevova choroba, artrózy, stavy po úrazech a ortopedických operacích, kořenové syndromy při onemocnění páteře a chabé periferní obrny. Další indikací je léčba deformujících jizev po úrazech a popáleninách.

Celodenní středeční program nabízel výběr léčebných procedur, pestrý kulturní pořad i mnoho zajímavých vstupů. Jedním z poutavých se stala přednáška docentky Dobroslavy Jandové, přednostky rehabilitační kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Představila zde svoji novou knihu o lázeňství, nazvanou Balneologie, která bude zároveň sloužit jako učebnice pro výuku mediků na lékařských fakultách.

„Lázeňství je naše rodinné stříbro, které si musíme chránit,“ uvedla mimo jiné. Velkou událostí dne bylo i zprovoznění bezbariérového spojení mezi rehabilitačním centrem (hotel Grand) – hotely Janeček a Anna Marie. Zastřešené a vytápěné propojovací lávky, které byly vybudovány nákladem osmi milionů korun, představují výrazné zvýšení komfortu klientů lázní při jejich pohybu po areálu. Všechny hosty i bělohradskou veřejnost pak zlákal pohled na velkolepý ohňostroj.

Hodnocení

Letošní lázeňská sezona byla uzavřena 17. prosince. Ředitel Anenských slatinných lázní Radim Kalfus ji hodnotí takto: „Letošní sezona byla pro lázně velice úspěšná. V prvém čtvrtletí jsme postupně zvládli rekonstrukci ubytovací části hotelu Grand, poté jsme zahájili výstavbu nového lázeňského objektu – Stromu života, který nabídne od července komfortní služby 144 klientům, a na závěr roku jsme bezbariérově propojili celý areál. Zájem o naše lázně je veliký, což je rozhodně potěšující, a převyšuje ubytovací kapacitu. “

Lázeňské pacienty nyní vystřídali řemeslníci, které čeká rozsáhlá oprava části balneoprovozu se slatinnými koupelemi, oprava bazénu a jídelny pacientů v budově hotelu Grand. Úpravy se musí zvládnout do 27. prosince, kdy začíná nová lázeňská sezona. Do 30. prosince se zde ubytuje 250 klientů, které čeká kromě léčebných procedur i pestrý silvestrovský program.