Příchozí v prodejně v ulici M. Koněva najdou traktory, sekačky, křovinořezy, motorové pily, robotické sekačky, ruční profi i hobby nářadí a také sněhové frézy. Stěžejním produkty přináší firma Honda, které zde má centrálního zástupce pro Jičínsko.

Poseká i svahy
Hitem letošní sezony je rozhodně robotická sekačka od Hondy. Čím je výjimečná? Roman Kredvík vysvětluje, že každé kolečko má svůj pohon a stroj dokáže posekat i svahy. Je vybaven ventilátorem, jehož prostřednictvím se přizvedává při sekání tráva. Je samodobíjecí se spotřebou 81 wattů, čímž je úspornější než například benzinová sekačka.

Ke spokojenosti všech stačí tuto novinku jednou týdně vyčistit a správně naprogramovat. S tím vám ochotně pomohou ve zdejší firmě, která je se zákazníkem v kontaktu a snaží se zboží nejen prodat, ale také nakupujícím poradit a pomoci. Sekačka zvládne vysekat vymezený prostor do 3 tisíc metrů čtverečních i v případě, že nebudete doma. Její cena se pohybuje od 40 do 60 tisíc korun.

Roman Kredvík dále doporučuje zahrádkářům čtyřtaktní křovinořez Honda, který spotřebuje 2 dcl benzinu za dvě hodiny práce. Už tu nemusíte míchat benzín s olejem, lehce nastartujete, křovinořez vykazuje i nízkou hlučnost a má vyztužené zádové popruhy. Cena je od 9 990 do 12 990 Kč.

Prodejna firmy AB profi je otevřena denně od 9 do 17 hodin, v sobotu od 9.30 do 11.30 hodin. Pokud zavoláte, budete mít dveře dokořán i mimo pracovní dobu. Kontakt na www.abprofi.cz.