Po dvaceti letech se podnik, zaměřený na produkci palivové dopravní jednotky, palubních přístrojů, ovládacích panelů klimatizací, rádia a navigačních systémů, brzdových válců a posilovačů brzd, senzorů, elektronických řídicích systémů, trysek, čerpadel a pump, ventilů, hadicových systémů a dalších produktů významně rozrůstá. V těchto dnech byl slavnostně položen základní kámen nové výrobní haly pro lisování plastů, která bude vybudována během příštího roku.

Slavnostního položení základního kamene nové výrobní haly se zúčastnilo úzké vedení firmy Continental. Za město Jičín přišel popřát mnoho úspěchů v rozvoji firmy starosta města Jan Malý. Montovaná hala, která bude sloužit jako lisovna plastů, by se měla začít stavět ještě letos v říjnu.

„Do konce roku budou vytvořeny základy a piloty a podle počasí se bude hala zastřešovat. Výroba by zde měla začít již v červenci 2016. Předpokládáme, že tu vytvoříme tři sta až čtyři sta nových pracovních míst," vysvětluje investici ředitel společnosti Ladislav Drážný.

V současné době má Continental Automotive v Jičíně okolo 1460 zaměstnanců. Jedná se tak o největšího zaměstnavatele v regionu.

Firma byla založena Alfredem Tevesem v roce 1906 a prošla vývojem od značkového prodejce k výrobci strojů, chladniček, komponentů vozidel a nyní brzd. V roce 1995 byl položen základní kámen jičínského závodu. V roce 2010 pak došlo ke spojení závodů Adršpach, Brandýs nad Labem a Trutnov s centrálou v Jičíně a v roce 2012 se připojil Frenštát pod Radhoštěm. Firma je mimo jiné držitelem několika certifikací ISO, ocenění za kvalitu i za společenskou odpovědnost.    

(kov, md)