Zájem společnosti Karsit Automotive o odkup parcel ve Zboží odstartoval ve Dvoře Králové novou dobu. Takovou, v níž jdou průmyslové zóny, o něž léta nebyl zájem, na dračku. Zastupitelé města nejprve prodali automobilce všechny parcely ve Zboží, na ocet pak zůstali dva neúspěšní žadatelé. Jeden z nich, firma Inzat, ale dostal náhradní řešení. Společnost by měla odkoupit tzv. malou průmyslovou zónu.

Zázemí soukromé společnosti má vzniknout u sídla královédvorských technických služeb. Inzat za pozemky o velikosti 70 arů zaplatí více než 1 milion korun. Zastupitelé města prodej takřka jednomyslně schválili. Zároveň ujistili veřejnost, že zbude i prostor pro případné rozšiřování areálu technických služeb.

V průmyslové zóně Zboží chtěl Inzat postavit výrobní a skladovou halu pro kovoprovoz a rozšířit tak stávající prostory v Preslově ulici. „Tato provozovna je ale nedostatečná a nevyhovující. Má nízký strop, jde do ní málo světla a navíc je budova kovoprovozu ve velice špatném technickém stavu. I proto jsem se zajímal o zónu ve Zboží. Chtěl jsem postavit novou halu, vytvořit tak zaměstnancům lepší pracovní podmínky a kovoprovoz sem přesunout," řekl jednatel společnosti Inzat Robert Bartoš.

Průmyslové zóny ve Dvoře Králové jdou na dračku

Rovinatý pozemek by do soukromého vlastnictví mohl přejít už na konci letošního roku, kdy bude zastupitelstvo schvalovat podobu kupní smlouvy.

„Na pozemcích v malé průmyslové zóně bych chtěl postavit halu právě pro kovoprovoz, truhlárnu a klempírnu. Tím bych také vytvořil zaměstnancům lepší podmínky pro jejich řemeslo. Také bych chtěl, aby zde vniklo zázemí s prodejním skladem pro určitý typ zboží," objasnil Robert Bartoš.

Podpis stále chybí i u smlouvy pro Karsit, který má začít už brzy srovnávat kopečky ve Zboží. Zastupitelé města v současné době stále její obsah konzultují s právníky.