Pavel Řezníček z Mexické restaurace nám potvrdil, že na sv. Valentýna mají prakticky obsazeno. Dříve připravovali i speciální menu, ale hosté upřednostňují svá oblíbená jídla. Někdo si místo na tento svátek rezervoval dokonce v prosinci.

V hotelu U Dělové koule se bude podávat speciální víno 0,7 l Cuvée Love 69 z nového vinařství a chystá se speciální Valentýnské menu: Sklenka sektu s jahodou, krevety na grilu s cherry rajčátky, podávané na ledovém salátu, filírovaný hovězí steak z anglického býka, podávaný s grilovanou zeleninou a bramborovými lupínky, ananasové carpaccio s čerstvou meduňkou za cenu 499 Kč (na osobu).

Hotel Bohemia nabízí pro zamilované deci šampaňského k jídlu zdarma. Navíc do soutěže s Jičínským deníkem věnoval poukázku v hodnotě 500 Kč.
V penzionu Lucie jsou také přípravy na Valentýna v plném proudu. Hosté si v tento den budou moci dopřát tatarák z lososa, krůtí steak s bylinkovým máslem, pečený brambor na rozmarýnu, jako moučník se chystá palačinka s horkými malinami. Volných míst je zatím dostatek.

Sklenka italského vína Prosecca s mixovanými jahodami, zapečená italská piadina s mozzarellou, parmskou šunkou a rukolou, vepřové medailonky zabalené v italské pancettě s pepřovou omáčkou a grilovanou zeleninou, podávané s pizza chlebem a na konec italský domácí smetanový dezert s malinovým dipem. Romantické menu z tradičních italských pokrmů na vás čeká v nově otevřené restaurace U Riegrů za 399 korun.